scorecardresearch.com 4. ve 5. Sınıf Bilgisayarla Geometri Öğretimi ve Tüm Eğitim Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
4. ve 5. Sınıf Bilgisayarla Geometri Öğretimi

4. ve 5. Sınıf Bilgisayarla Geometri Öğretimi

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Eğitim Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap kullanılarak dinamik geometri yazılımı GeoGebra sayesinde öğrencilere bilgisayar ortamında matematik derslerinde işbirlikli öğrenme ortamları sağlanabilecektir. Ayrıca, buluş yoluyla öğrenme stratejisinin bu platformda nasıl rahat gerçekleştirilebildiği, somut uygulamalarını nasıl modellenebildiği, öğrencilerin matematiksel genellemelere ne kadar rahat ulaşabildikleri çok rahatlıkla görülebilecektir. Kısacası dinamik bir öğretim
tekniği olan GeoGebra kullanımını etkililiği anlaşılacak ve bu yolla öğrencilerin üst düzey Düşünme becerilerinin gelişmesi sağlanacaktır.
İlköğretim matematik düzeyinde Geometri konularının bilgisayar tabanlı dinamik geometri yazılımı GeoGebra programı ile öğretilmesine katkı sağlayacağı amacıyla oluşturulmuş bu kitabın, yazım amacına uygun olarak tüm öğretmenlere, öğretmen adaylarına ve de öğrencilere faydalı olmasını temenni ediyoruz. Kitabın daha da geliştirilmesi için yapacağınız öneriler bizim için değerlidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963