scorecardresearch.com Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Öğretmen Seti ve Tüm Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Öğretmen Seti

Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Öğretmen Seti

Yayınevi : EDUSOFT EĞİTİM YAZILIMLARI

Tür : Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÖĞRETMEN SETİ İÇERİĞİ:

1. 1 Adet Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum İnteraktif Eğitim Cd'si
2. 1 Adet Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum VCD Formatında CD(bilgisayarı olmayanlar için)
3. 1 Adet Öğretmen Rehber CD’si (İçinde 3 Adet program mevcuttur.1.Etkinlik sayfası hazırlama programı 2.Gözlem,Kazanım, Değerlendirme Formları Hazırlama Programı 3. Öğrenci Kişisel Bilgileri Saklama programı)
4. 1 Adet 174 sayfa Etkinlik Kitabı
5. 8 li Okuma Kitabı Seti-Okutan Kitaplar
6. Sözcük Avı Oyunu ( Tombala oyununa benzer oyun ve çekiliş kartları)
7. Ses Kartları ( 40 adet hatırlatma kartı)
8. 5 Adet Arkalı Önlü 10 sayfa Metin Levhası (50cm x 70cm 210 gr kuşe)
9. 1 Adet Mevsim Şeridi (50cm x 70cm 210 gr kuşe)
10 1 Adet Atatürk Köşesi (50cm x 70cm 210 gr kuşe)
11. 1 Adet Harf Tablosu (50cm x 70cm 210 gr kuşe)
12. 1 Adet Rakam Tablosu (50cm x 70cm 210 gr kuşe)

Not: Öğretmen setinin içinde öğrenci tam setin içeriğinin tamamı mevcut olup buna ilave olarak afişler ve Öğretmen Rehber CD’si bulunmaktadır.

EDUSOFT ÖĞRETMEN REHBER CD’Sİ
1. sınıf Öğretmenleri İçin;

AÇIKLAMA
Yalnızca öğretmen setinde bulunan Öğretmen Rehber CD’ si içeriğinde 3 farklı program bulunmaktadır.

1. ETKİNLİK SAYFASI HAZIRLAMA PROGRAMI:
Hangi harfte hangi seslerin,kelimelerin ve metinlerin oluşturulabileceğini göreceğiniz,listesini alabileceğiniz,otomatik olarak öğrencilere istediğiniz kelimeleri ve resimleri  kullanarak çalışma ve etkinlik sayfaları oluşturabileceğiniz bir program.
Program 2 bölümden oluşmaktadır.
1.Sözcük Havuzu:
Bu bölümde programın içinde bulunan sözlüğe ilave olarak eklemek istediğiniz yeni kelimeleri ekleyebilir ,çıkartabilir ,kelime özelliklerini(özel isim ,soru vb.) düzenleyebilirsiniz.
2.Etkinlik Hazırlama:
Bu bölümde hangi sesle ilgili çalışma sayfası hazırlayacaksak o sesi seçerek ,seçmiş olduğumuz sesle ilgili oluşturabileceğimiz kelimeleri görüyoruz .Bu kelimelerin içinden seçim yaparak hatta bu seçtiğimiz kelimelere resim ekleyerek raporla tuşuna bastığımız da program otomatik olarak bizim için çalışma sayfasını hazırlıyor.

Siz kelime ve resimleri seçin o sayfayı hazırlasın. Bu kadar.

Programın Toplu Değiştirme özelliğini kullanarak boşluk doldurmalı etkinlik sayfaları da hazırlayabilirsiniz.

2. ÖĞRENCİ ÖLÇME DEĞERLENDİRME PROGRAMI:
İlköğretim 1. sınıf programında öğrenci başarısını takip edebilmek için istenilen ölçme değerlendirme formlarını otomatik olarak öğrenci isimleriyle beraber hazırlar. Hazırlayabileceğiniz formlar aşağıdaki gibidir.
Bu formlar MEB 1. Sınıf programında bulunan ölçme değerlendirme formlarına göre hazırlanmıştır.
İlkokuma Aşamasında;
1. Okuma Becerisini Değerlendirme Formu
2.Yazma Becerisini Değerlendirme Formu
3. İlk Okuma Yazma Öğretim Sürecini Değerlendirme Formu
Okur-Yazarlık Aşamasında;
Dinleme-Konuşma-Okuma-Yazma-Görsel Okuma ve Sunu
alanlarına ait belirleyeceğiniz kazanımları seçmiş olduğunuz 8 tema için ayrı ayrı değerlendirebileceksiniz.
Her öğrenci adına ayrı değerlendirme raporu yada sınıfın toplu değerlendirme raporunu alabilir,öğrenci ortalamalarını takip edebilir,öğrenci dosyasında muhafaza etmek için rapor halinde çıktı alabilirsiniz.

Her tema için ayrı değerlendirme raporu alabilir ve öğrenci başarı durumunu rahatlıkla takip edebilirsiniz.

3. ÖĞRENCİ TAKİP PROGRAMI;
Öğrenci ruhsal dosyasında istenen veli-öğrenci kimlik,gelişim,sağlık,başarı vb bilgileri bilgisayar ortamında işleyerek öğrenci takibini yapabileceğiniz ve istediğiniz zaman aşağıda adı geçen listeleri almak için kullanabileceğiniz bir program.
Öğrenci bilgileri bir defa girildikten sonra program bu listeleri otomatik olarak oluşturacaktır. Ayrıca öğrenci fotoğraflarını aktarma gibi gelişmiş özelliklere de sahiptir.
Oluşturulabilecek Liste ve Raporlar:
1. Sınıf Listesi
2. Yaş listesi
3. Boy ve Ağırlık Listesi
4. Sosyal Kulüpler Listesi
5. Veli listesi
6. Öğrenci Tanıma Fişi
7. Öğrenci Gözlem Fişi
8. Nüfus Cüzdanı Sureti
Bu listeleri Word ,Excel gibi programlara aktarabilir ayrıca listelerde istediğiniz düzenlemeleri kendinizde yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963