scorecardresearch.com Sanat Dünyamız Sayı: 102 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Yaşayan Opera Yaşasın Opera! ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sanat Dünyamız Sayı: 102 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Yaşayan Opera Yaşasın Opera!

Sanat Dünyamız Sayı: 102 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Yaşayan Opera Yaşasın Opera!

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 203

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: Editörden Mine Haydaroğlu Rüzgar Gülü Serkan Işın, Sami Kısaoğlu, Maurızıo Pellegrın, Efe M. Balıkçıoğlu Sergi-Söyleşi Evrim Altuğ - Modern İstanbul''un Yeni Vizyoneri Güncel Sanat Nermin Saybaşılı - Dadanma ve Hale Tenger''in Çalışmalarındaki Ses Üzerine Çağdaş Sanat Rıfat Şahiner - Çağdaş Sanat Pratiğinde Kopyalama, Telif Hakları ve Sherrie Levine Sergi Gültekin Emre - Nesnelerin Gizilgücü / Tony Cragg Burcu Pelvanoğlu - Sanat ve Para Burcu Pelvanoğlu - Can Aytekin ve Kaya Resimleri Üzerine Söyleşi-Güncel Sanat Zeigam Azizov - Gülsen Bal''la Söyleşi / In conversation with Gülsen Bal Ressam Ali Artun - Hakkı Anlı ve Bir Yerel Modernizm Zamanı Çerçeve Yaşayan Opera / Yaşasın Opera! Emre Aracı - Théâtre Impérial de Dolma-Baktché / Boğaz Kıyısındaki Versailles Operası Münir Göle - Unutulma Biçimleri: Zemlinsky ve Cüce Metin And - Türkiye''de Öncü Opera Gösterimleri Mehmet Ergüven, Yekta Kara, Gürçil Çeliktaş, Serdar Yalçın - Opera Üzerine Bir Tartışma Jean Starobinski - Büyücüler Raşit Çavaş - Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Opera Librettoları Yayıncılığı Tarihine Girizgâh Tarık Günersel - Şiir & Libretto... biraz da hayat Paul Griffiths - Müzikli Tiyatro Çerçeve-Albüm - İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sahnelerinden Örnekler Søren Kierkegaard - Operanın Müzikal Dokusu Theodor W. Adorno - Burjuva Operası Arnold Schönberg - Operanın Geleceği Ernst Bloch - Aşkın Opera ve Nesnesi Michel Noiray - İp Üstünde Yürüyen Mozart Okuma Ayşe Kilimci - Ses Üzerine Bir Deneme Seda Hepsev - Ken Seslenir: "Barbie, akşam yemekte ne var?" Kuram Ali Akay - Sanatın Bilinçdışı Kültürdeki Yeri Müze-Kuram Rosalind E. Krauss - Postmodernizmin Duvarsız Müzesi Ek: Aida operasının 1874''te basılan ilk librettosu

21.0x30.0

Ciltsiz

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963