scorecardresearch.com Sanat Dünyamız Sayı: 101 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Kırılmanın Öncesinde: Cezanne ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sanat Dünyamız Sayı: 101 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Kırılmanın Öncesinde: Cezanne

Sanat Dünyamız Sayı: 101 Üç Aylık Kültür Ve Sanat Dergisi Kırılmanın Öncesinde: Cezanne

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 0

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Editörden Mine Haydaroğlu Rüzgar Gülü Efe Murat Balıkçıoğlu, Sami Kısaoğlu, Pelin Özer Sanat-Endüstri İsmail Ertürk - Kültür Endüstrileri ve Yeni Kültür Devrimi Sergi Uğur Kökden - Basel''e Geri Dönen Holbein Gültekin Emre - Işığın ve Gölgenin Şairi: Rembrandt Okuma Alphan Akgül - Evliya Çelebi ve Ayasofya Tiyatro Metin And - Tiyatro Mimarisinde Bir Başyapıt Çerçeve Kırılmanın Öncesinde: Cézanne Uğur Kökden - Cézanne Ne Sezdi? Levent Çalıkoğlu - Cézanne''ın Ardında Bıraktıkları Ali Akay - Cézanne: Bir Çağdaşımız Necmi Sönmez - Cézanne''ın Türk Sanatı-Yazını Üzerine Etkileri / Sorular, Düşünceler, İzler Tartışma Ali Akay, Levent Çalıkoğlu, Haşim Nur Gürel, Arhan Kayar - Sanat Fuarları Üzerine Bir Tartışma Sergi Korkut E. Erdur - Albert Gabriel était là... Dominique Delaunay - Albert Gabriel''in Fotoğraf Makineleri - Les appareils photographiques d''Albert Gabriel Christian Landes - Fotoğrafçı Albert Gabriel - Albert Gabriel le photographe Evrim Altuğ - Bata Çıka, Mutedil Dalgalı Akıntılarla Yaşayan İki Dünya Kentinin - ''İş'' Gezisi Sergi-Söyleşi Willoughby Sharp - Serkan Özkaya - "Sen Hayatta Hiç Doğru Bir Şey Yaptın mı?" Mine Haydaroğlu - İnci Eviner''le Söyleşi / "EurHope 1153" Sergisi Müzik Meliha Doğuduyal - Besteci Elektroniğe Kulak Veriyor: "Nereye Gidiyoruz?" Sanat-Strateji Ahmet Öğüt - Makulleştirilmiş Bir Radikallik: Strateji İstanbul-Mimari Burak Çetintaş - İstanbul Evlerinin Ruhuna el-Fatiha!.. Atölyeden Fahrettin Gürkan Örenli - Project "Virtual Distance" Okuma S. Müge Özbay - Claude Cahun ve Cindy Sherman Üzerine Söyleşi-Bkz. Murat Karagöz - Mehmet Ergüven: "Bana kalsa beni en fazla ülke yönetiminde söz sahibi olanların okumasını isterdim." Bkz. Ayşe H. Köksal - "Sanatın ve müzenin modernlikle başlayan ömrü doluyor mu?"

21.0x30.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963