scorecardresearch.com Özgür Edebiyat Dergisi 33. Sayı (Mayıs-Haziran) ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özgür Edebiyat Dergisi 33. Sayı (Mayıs-Haziran)

Özgür Edebiyat Dergisi 33. Sayı (Mayıs-Haziran)

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : ÖZGÜR YAYINLARI

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hey kadın!, Refik Algan, 3 Trajedi, Yusuf Alper, 8 Darbe tiryakisi, Oktay Taftalı, 10 Cennet, Tuğçe Ayteş, 12 Sütun bacaklar İonyadan olmalı, Atilla Birkiye, 14 Mükemmel bir gün / yüz, Ferhat Özkan, 17 Kabuk, Betül Dünder, 22 Marifet, Ayça Erkol, 24 Şiirler, Gökçenur Ç., 28 Bir gün aslında bilinmezlikten, Doruk Cansev, 30 Bir mayıs şarkısı, Ayşe Nâlân, 33 Tarık, Mustafa Yaşar, 35 Şiirler, Ahmet Özbek, 43 Toprağı unutan çocuklar, Burak Kaya, 45 Yol, Utku Kaygusuz, 48 Şiirler, Howard Nemerov, 50 Amin Maalouf’u okumak ama..., Abdullah Şevki, 55 Can Yücel şiirinde birey algısı ve önerisi, Veysel Çolak, 63 Melih Cevdet Anday şiirinin genel çizgileri, Arife Kalender, 70 Diyalojik Okuma, İkinci ve Herşey dün gibiydi, Baki Asiltürk-Gökhan Arslan, 82 Erotik e-kitap-romanla “zamanın sinirleri”ne yönelmek, Selim Yalçıner, 93 Rıza Kıraç’ta kurmaca düşüncesi, Ahmet Sait Akçay, 96 Yazarın Masası: Behçet Çelik, Adnan Özer, Atilla Birkiye, Metin Celâl, 99 Türkçe konusunda muzır sorular, Kemal Bek, 121 Ne var ne yok (XV), Özdemir İnce, 126 Kalemin ucu, Atilla Birkiye, 139

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963