scorecardresearch.com Özgür Edebiyat Dergisi 31. sayı, Ocak-Şubat 2012 ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Özgür Edebiyat Dergisi  31. sayı, Ocak-Şubat 2012

Özgür Edebiyat Dergisi 31. sayı, Ocak-Şubat 2012

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : ÖZGÜR YAYINLARI

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu sayıda:
Berlin Berlin, Gültekin Emre, 3 İz, Tuncer Erdem, 8 Şiirler, Adnan Özer, 11
Güney, kaydırak ve dondurma, Fulya Özorhan, 13 Şiirler, Oya Uysal, 18 Dua, Burcu Erdoğan, 20 Aretle mülakatlar, Betül Tarıman, 24 “Ağlayan çocuk resmi”, Engin İnceoğlu, 27 Şiirler, Fatma N., 32
Bahar, Burcu Güldemet, 34 Şiirler, Kadir Aydemir, 38 Uzun bir yol, Sofya Kurban, 40
Şiirler, Süreyya Aylin Antmen, 44 5 yıl önce 5 yıl sonra, Özgür İrenhür, 47 Şiirler, Aslı Dağeri, 55
Bir aile yemeği, Kazuo İşiguro, 59 Amerikan ucuz romanları, Abdullah Şevki, 48
Edebiyatta ‘tarihle yüzleşme’ ‘Shakespeare komplosu’, Selim Yalçıner, 82 Diyalojik Okuma, 160. Kilometre’den iki kitap,Baki Asiltürk-Ahmet Bozkurt, 86 Orhan Pamuk’ta “saf ve düşünceli edebiyat”, Alper Akçam, 95 Bir şair kadın: Aslıhan Tüylüoğlu, Veysel Çolak, 101
Siyasi Baba’ya kıçını gösteren patavatsız yazar, Ersan Üldes, 107
Çözülmenin negatif poetikası:?Körleşme, Kaya Tokmakçıoğlu, 111 Türkçe konusunda muzır sorular,
Kemal Bek, 118 Ne var ne yok (XIII), Özdemir İnce, 128 Kalemin ucu, Atilla Birkiye, 138

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963