scorecardresearch.com Kitap-Lık Sayı: 152 Aylık Edebiyat Dergisi ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kitap-Lık Sayı: 152 Aylık Edebiyat Dergisi

Kitap-Lık Sayı: 152 Aylık Edebiyat Dergisi

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 119

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler: Füruzan İle 40 Yıl Parasız Yatılı''dan Bugüne -Söyleşi: Patrice Rötig- Parasız Yatılı Şiirler -Haydar Ergülen- Fürüzan''ın Yaratı Dünyası -Adnan Binyazar- Füruzan''ın Anlamı -Faruk Duman- Zamana Yazılan Ölümsüz Öyküler -Hülya Soyşekerci- Füruzan''ın İstanbul''u -Selim İleri- Parasız Yatılı''dan Hediye Kambur -Yalçın Tosun- Bir Mısra-ı Berceste: "Parasız Yatılı" -Murat Özyaşar- Kırkıncı Yıl, Parasız Yatılı, Yoksulluk -Şenay Eroğlu Aksoy- "Su Ustası Miraç" Gustave Eiffel''in Atölyesinde -Elif Deniz- El Ediniz Uzakalrdan Ferdane Hanım -Turgut Uyar- Michelangelo''dan Bir Sone -Engin Sezer- Tutsak Döngü Dar -Mustafa Ziyalan- Çamur Etkinliği -Aslı Serin- Davetsizler Yemin -Serhat Uyurkulak- Gün''ümüze Övgü -Senem Gökel- Yeni Şeyimiz -İsmail Pelit- Simenon''la Tanışmak -Uğur Kökden- Hulki Aktunç için mersiye Bahariye''de Bulunan Elyazması -Taylan Altuğ- Reddetmenin Kırk Yıllık Öyküsü: İzzet Yasar Şiiri -Ali Özgür Akarcı- Muammalı İşaretler Yumağı Belkıs, Cevat ve Ne İdüğü Belirsizler -Tuncer Erdem- Kahvaltı Masasına Oturmak -Utku Özmakas-

20.0x26.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963