scorecardresearch.com Kitap-Lık Sayı: 129 Aylık Edebiyat Dergisi ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kitap-Lık Sayı: 129 Aylık Edebiyat Dergisi

Kitap-Lık Sayı: 129 Aylık Edebiyat Dergisi

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 96

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitap-lık dergisi yaz sayısıyla birlikte okurlarına bir de şiir kitabı armağan ediyor. Şiirin bir adım öne çıkması, daha çok okurun şiirle buluşması ve YKY''nin şiir yayıncılığındaki etkinliğinin vurgulanması amacıyla YKY şiir dizisinden on kitap seçildi; her dergide bu kitaplardan biri bulunuyor. Kitap-lık okuru kitaplardan istediği birine Temmuz-Ağustos sayısıyla birlikte sahip olacak. Romanda tarihsel olayların, dönemlerin ya da gerçek kişilerin anlatılması konusunu Serdar Rifat, Oğuz Demiralp ve Gürsel Korat''ın yazılarıyla işleyen Kitap-lık, şiir, öykü, deneme, eleştiri ve inceleme yazılarıyla iyi edebiyatın izini sürüyor. İçindekiler: Hangi Kilidin, Hangi Anahtarı?, Serdar Rifat Farklı Açılar, Farklı Acılar ve Tarihin Verdiği Dersler, Oğuz Demiralp Romanda Tarih, Gürsel Korat Şiir Uçurum Dalışı, Hüseyin Peker Eski Kütüphane, Ebubekir Eroğlu Ekinoks, Mehmet Mümtaz Tuzcu Parçalı Ham 33. O belde, Ahmet Güntan Bir Kedibenzer Gibi, Lâle Müldür Şimdi Av Zamanı, Mehmet Yaşın Ayraç, Nazmi Ağıl Ruh Beyin, Elif Sofya Capri, Tamer Gülbek Tırışka, Ali K. Metin Can havli Kulak Apostrofu, Anita Sezgener Büyü, Umut Taylan Kütüphane, Ernst Jandl Öykü İlyaz Bingül, Küskün Osman ile Uyuz Köpek ve Suskun Türkçe Tasma, Mehmet Erte Kutsal''ın Londra''daki Çiftliği, Melida Tüzünoğlu Kuyruk, Şenay Eroğlu Aksoy Bir Korkağın Tuhaf Aşk Mektubu, Muhammed Munis Deneme Anlatıcı Kadınlar Hakkında, Faruk Duman Bağ Evleri, Adil İzci Vişne Salkımından Küpeler, Hatice Tekin Babil Kulesi Yabancılaşma, Aydın Eleştirisi ve İroni: Oğuz Atay Öyküleri, Necip Tosun Sabah Geçidi''ni Kim Yayımlayacak?, Ömer Ayhan Kayıp Seslerin Yalvacı, Mahmut Temizyürek Tepedeki Yabancı''da Şavkar Altınel, Hâle Seval (Tanıtım Bülteninden)

22.0x28.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963