scorecardresearch.com Cogito Sayı: 6-7 Şiddet ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cogito Sayı: 6-7 Şiddet

Cogito Sayı: 6-7 Şiddet

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 526

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

IDéEFIXE''in Notu: Bu sayı Hannah Arendt, Rafael Moses, Artun Ünsal, Semra Somersan, Mark Hobart, Konrad Lorenz, Roger Caillois, Ruşen Keleş, Işık Ergüden, Mahmut Tezcan, Ferda Keskin, Ulus S. Baker, Nermi Uygur, Yavuz Erten, Cahit Ardalı, Friedrich Engels, Ünsal Oskay, Halil Berktay, Zafer Toprak, Murat Çulcu, Sulhi Dönmezer, Alexander Mitscherlich, Dane Archer, Rosemary Gartner, Taner Ay, Ömer Laçiner, C.A.J Coady, E.V. Walter, Küçük İskender, Hülya Tufan, Canan Arın, M. Mukadder Yakupoğlu, Yıldırım Türker, Nüket Esen, Engin Kılıç, Işıl Baş, Aydın Gün, Kutlukhan Kutlu, Giovanni Scognamillo, Adnan Tönel, Erol Mutlu, Cem Şen, Can Dündar, Emir Turam, Ahmet Eken, Ümit Kıvanç, Ali Akay, Ömer Naci Soykan, Fatmagül Berktay, Ragıp Ege, Misha Glenny, Michael Rosen, Medar Atıcı, Sinan Özbek, Kenzaburo Oe, Claude Simon''un yazılarından oluşmaktadır.

16.0x24.0

Ciltsiz

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963