scorecardresearch.com Cogito Sayı: 4 Aşk ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cogito Sayı: 4 Aşk

Cogito Sayı: 4 Aşk

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 339

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler Enis Batur / Aşk Üzerine Marazi Bir Deneme Daha Nermi Uygur / Sevgi, Sevgi, Sevgi Ayfer Tunç / Aşk İyidir Bak / Duyumunu Arttırır İnsanın çetin Altan''la Söyleşi Artun Ünsal / Aşka Dair Sevin Okyay / Aşk Kölesi Selim İleri / Üç Kadın Üç Aşk Gürkal Aylan / ''''Aşk Gelicek Cümle Eksikler Bitermiş. Biz Niye Eksiğiz Abi? M. Mukadder Yakupoğlu / Nietzche ve Bataille''da Varoluş, Aşk ve Ölüm Hüsrev Hatemi / Love That Never Told Can Be Korkut Yaltkaya / Aşka Dirimbilimsel Yaklaşım lan D. Suttie / Aşk ve Nefretin Kökenleri Halil Gökhan / Sanatçının Bir Aşık Olarak İntiharı Yıldırım Türker / Eşcinsel Aşkın Çevresinde Cem Akaş / Aşk=f (Karanlık) Tomris Uyar / Akş ve Sevda üzerine Çeşitlemeler Hulki Aktunç / Aşkın Aşkınlığı ya da Ortadoğulu Bir Erotoman Üzerine Notlar İskender Pala / Ah Mine''l - Aşk İbrahim Agah Çubukçu / Tasavvuf ve Sevgi Kanuni Sultan Süleyman / ''Emperyal'' Bir Aşk Şiiri Erzurumlu İbrahim Hakkı Efendi / ''Çoğulcu Bir Aşk Belgesi'' İbn Hazm / Aşk''ın Halleri İlhan Güngören / Uzak - Doğu Kültürünün Bir Klasiği: Kama Sutra Ihara Saikaku / Beş Aşk Kadını''ndan Ksemendra / Yosmanın El Kitabı Denis de Rougemont / Aşk ve Savaş George Simmel / Aşk Üzerine Parçalar Lucien Febvre / Navarra Kraliçesi Sören Kierkegaard / egine''ye Mektuplar Niklas Luhmann / Aşk ve Evlilik: Çoğalmanın Düşünyapısı Jerome - Antoine Rony / Tutku - Aşk ( Honore de Balzac''tan Madam de Berny''ye Voltaire''den Mektuplar, Diderot''dan Mektuplar, Napoleon Bonaparte''tan Josephine''e George Sand ve Musset Liszt''ten Marie d''Agoult''ya Mirabeau''dan Sophie''ye... Stendhal / Aşk Üstüne Paul Eluard / Gala''ya Mektuplar Gala / Paul Eluard''a Mektuplar Mehmet Atak / Erksan Sinemasında Aşkın Tutku Olarak Tezahürü Mehmet Ergüven / Tristan ve Isolde ya da Ölümcül Eros Uğur Kökden / Auschwitz Bir Kurum mu? Şükrü Argın / Felsefe ''Çocuk Oyuncağı'' Olmalı Ahmet Sosyal / Emmanuel Levinas Üzerine Emmanuel Levinas / Etik ve Sonsuz: Yüz Gerard Genette / Yazınbilim ve Estetik Cüneyt Akalın / Sarı Kırmızı Siyah Beyaz Merve Erol / Ergüder Yoldaş: Bir Portre Denemesi Ümit Bayazoğlu / Ergüder Yoldaş''ı ''Kurtarmaktan'' Vazgeçtiler (Arka Kapak)

17.0x24.0

Ciltsiz

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963