scorecardresearch.com Cogito Sayi: 33 Wittgenstein - Sessizligin Grameri ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cogito Sayi: 33 Wittgenstein - Sessizligin Grameri

Cogito Sayi: 33 Wittgenstein - Sessizligin Grameri

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 325

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Edebiyat Dergileri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Wittgenstein''in Analitik Geometrisi 5 Hans Sluga Ludwig Wittgenstein: Hayatı ve Yapıtları 11 Ömer Naci Soykan Wittgenstein Felsefesi: Temel Kavram ve Sorunlar 40 Robert J. Fogelin: Wittgenstein''in Felsefe Eleştirisi 80 Newton Garver: Gramer Olarak Felsefe 106 Christopher Coope Wittgenstein''in Bilgi Kuramı 132 Paul Feyerabend Wittgenstein''de Ruh Kavramı 155 İlhan Dilman Wittgenstein''in Felsefi Araştırmalar''ı 190 David Bloor Kurumlar Olarak Kurallar 222 Nuri Sağlam Dildeki Çözülmenin Sağaltıcı Etkileri 239 Levent Şentürk Kundmanngasse 252 Roland Jaccard Wittgenstein''i Sevmek için 50 Neden 259 Oets Kolk Bouwsma Konuşmalar 264 Ludwig Wittgenstein Kesinlik Üzerine''den 284 David G. Stern: Wittgenstein Felsefesinin Ulaşılabilirliği 296 - Türkçede Wittgenstein Bibliyografyası 320 - Sayı 32: Hayvan: İmge, Simge, Gerçeklik 323 - Yazarlar Hakkında 324

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963