scorecardresearch.com Birikim: Sayı 264-265 ve Tüm Edebiyat Dergileri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Birikim: Sayı 264-265

Birikim: Sayı 264-265

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : BİRİKİM YAYINLARI

Tür : Edebiyat Dergileri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KEREM ÜNÜVAR Kısa ama etkili“bir aydınlanma anı”:Koordinasyon
KIVANÇ KOÇAK - KEREM ÜNÜVAR Öğrenci Kolektifleri ile söyleşi: Üniversitenin içinden hayata müdahale
KIVANÇ KOÇAK Koordinasyon:Parlak bir novella...
EKİN CAN GÖKSOY - SERCAN ÇINAR -TEKİN YILMAZ Üniversite gençliğinin “yükselen” muhalefetine içeriden bir bakış
TANIL BORA - UĞUR BİRYOL Ankara SBF Öğrenci Derneği üyeleriyle söyleşi: “Bir şeylerden rahatsızdık ama bir şeylerden rahatsız olma biçimlerinden de rahatsızdık...”
ULAŞ DAYIÖğrencilik hayatının içindeki bir politika
MURAT BOZLUOLCAY - ZEYNEP EKMEKÇİ Farklı coğrafyalardan muhalif öğrencilerle üniversitede siyaset üzerine söyleşi:“Ne olursa olsun görünmezliğe itilmeyi reddetmek için...”

ARAP DÜNYASINDA BAŞKALDIRI VE DEĞİŞİM
SİNAN ANTOUN - SEDA ALTUĞ Yassin al-Haj Salih ile söyleşi: Suriye’de muhaliflere yapılanlar insanlık dışıdır, bu hâlin sona erme vakti gelmiştir

“KÜRT SORUNU”: SİVİL İTAATSİZLİK
DERVİŞ AYDIN AKKOÇ Netameli çelişki: Siyaset ve şiddet - Dil ve siyaset
CUMA ÇİÇEK Kardeşlik söyleminin hafifliği ve toplu mezarlar gerçeği: Toplu gömülen kimliksiz çocuklar
MEHMET ŞARMAN Mitoromantik söylem ve Kürt siyaseti Yeni anarşizm
SÜREYYYA EVREN Seattle sonrası on yılın ardından bir okuma: Yeni anarşizm

MİLİTARİZM
SERPİL SANCAR - ÇİĞDEM AKGÜL Sözleşmeli askerlik: Demokratik vatandaşlık mı, küresel militarizm mi?

MEDYA, YENİ SAĞ, POPÜLİZM
H. BAHADIR TÜRK - TANIL BORA Bir twitter şöhreti olarak Melih Gökçek: “Değerli twitterciler, yarın proğramım yoğun. Hepinize iyi geceler”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963