scorecardresearch.com DUYGUSAL ZEKANIZI YÜKSELTMEK ve Tüm Duygusal Zeka Kitapları Radikal Kitap'ta!
DUYGUSAL ZEKANIZI YÜKSELTMEK

DUYGUSAL ZEKANIZI YÜKSELTMEK

Yazar : Jeanne Segal

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Duygusal Zeka

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Duygular önemlidir. İnsanlar artık beyin gücü kadar duygusal gücün de sağlığımız için yaşamsal bir gereklilik taşıdığının gittikçe daha da farkına varıyorlar. Ancak, temel duygularımızla uyum sağlamanın önemini bilmemize rağmen, çoğumuz bunu nasıl yapabileceğimizi bilmiyoruz. İçimizdeki çoğu zaman karmaşık ve kafa karıştırıcı bu duygulara nasıl hakim olup, değerlendirebiliriz?
“Duygusal Zekânızı Yükseltmek” kitabı bu soruların cevabıdır. Dr. Jeanne Segal, seneler süren araştırmaları sonucunda geliştirdiği basit tekniklerden oluşan bir programla, gerçek duygusal zekâya giden yolu ortaya seriyor. Kişisel değerlendirme testleri, şu an ki duygusal seviyenizin ne kadar farkında olduğunuzu ölçerek başlıyor. Buradan, duygusal kas inşa etme ve aktif duygusal farkındalığınızı geliştirme kapsamında özenle tasarlanmış egzersizlerle kritik aşamalar elde edeceksiniz. Duygularımız, kişisel bilincimizin ve öz kişiliklerimizi korumanın anahtarıdır. Onlar bizi benliğimize, etrafımızdaki kişilere, doğaya ve evrene bağlar. Bu kitap, hayatınızın her alanında (iş, ev, aşk) bu teknikleri nasıl uygulayabileceğinizi öğreten özel bölümlerle yaşamınızı kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Keyifli okumalar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963