scorecardresearch.com Duygusal Zeka ve Tüm Duygusal Zeka Kitapları Radikal Kitap'ta!
Duygusal Zeka

Duygusal Zeka

Yazar : Oğuz Saygın

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : ARA KİTAP

Tür : Duygusal Zeka

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Niyazi Altılar’la 2002 yılında İstanbul’da verdiği ”Geleceğin Lideri” adlı konferansta tanıştım. Progra-mın akşamında geç vakitlere kadar liderlik üzerine sohbet ettik. Bana o gece en büyük hayalinin li-derlikten sonra ‘duygusal zeka’ üzerine uzmanlaşıp bir kitap yazmak olduğunu söyledi. Elinizdeki kitap o gece anlattığı hayalinin gerçeğe dönüşmesidir. Ve Niyazi Altılar, bu kitapla sizi de hayallerini-zi de gerçekleştirmeye davet ediyor.
Niyazi altılar, genç bir Sosyolog - yazar ve zeki bir araştırmacı olarak yeteneklerini bir kez daha birleştirmiş. Niyazi Altılar, bu kitabında duygusal zekanızı nasıl keşfedebileceğenizi ve bir adım daha ileri giderek ondan bilinçli olarak nasıl yararlanabileceğinizi kolay yöntemlerle öğretiyor. Zekice ve bilgece düşüncelerle hazırlanmış, motive edici ve sade bir dili olan bu kitapla,kişiliğinizin güçlü ve zayıf yönlerini şaşırtıcı bir biçimde belirleyeceksiniz. Başarı, mutluluk, liderlik ve kendini gerçekleş-tirme arayışı içinde olan herkes bu kitabı mutlaka okumalıdır. Kitapta verimliliğin ve başarının belir-lemesinde kişinin duygusal zekasının ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Kitapta ayrıca duygu-sal zekası yüksek insanların özel ve mesleki hayatlarını kendilerine nasıl kolaylaştırdıklarını da bula-caksınız. Bu kitap size başarıya ulaşmanın özel yollarını sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963