scorecardresearch.com Mayınlı Arazide Yürümenin Adı: Suriye’de Değişimi Zorlamak ve Tüm Dünya Ülkeleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mayınlı Arazide Yürümenin Adı: Suriye’de Değişimi Zorlamak

Mayınlı Arazide Yürümenin Adı: Suriye’de Değişimi Zorlamak

Sayfa Sayısı : 72

Yayınevi : ULUSLAR ARASI STRATEJİK ARAŞTIRMALAR KURUMU

Tür : Dünya Ülkeleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki bu rapor, Türkiye açısından doğru tahlil edilmesi gereken en önemli ülke olan Suriye’yi konu ediniyor. Zira gelinen noktada Türkiye’yi en yakından ilgilendiren ülke Suriye’dir. Gerek komşuluk ilişkilerimiz, gerek akrabalık bağlarımız ve gerekse son 10 yılda hızlı bir şekilde geliştirdiğimiz, ikili diyalog hesaba katıldığında, yoğun bir şekilde üzerine eğilmemiz gereken ülkelerden biri Suriye olarak karşımıza çıkıyor.
USAK Ortadoğu ve Afrika Araştırmaları Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz bir önceki raporda da ifade edildiği üzere, bölgedeki değişimi en doğru okuması gereken ülkelerin başında Türkiye geliyor. Bu anlamda Türkiye, olayları doğru okumanın ötesinde uygulayacağı isabetli politikalarla kimi zaman mücadele zemininin kaymasını engelleme potansiyeline de sahip bir ülkedir.
Son yıllarda izleyegeldiğimiz politikaların bir sonucu olarak Suriye’ de sağlıklı ve güvenli bir geçiş sağlanabilecek mi, yoksa yapılan onca siyasi, ekonomik ve kültürel yatırımlar heba mı olacak? Suriye üzerine olan tüm tartışmalar son tahlilde bu noktada düğümleniyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963