scorecardresearch.com KÜRESEL TEHLİKE İSRAİL VE SİYONİZM ve Tüm Dünya Ülkeleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
KÜRESEL TEHLİKE İSRAİL VE SİYONİZM

KÜRESEL TEHLİKE İSRAİL VE SİYONİZM

Yazar : Ali Uğur

Sayfa Sayısı : 210

Yayınevi : ÇATI YAYINLARI

Tür : Dünya Ülkeleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yaklaşık bir asırdan beri dünya gündeminin ilk sırası veya sıralarında yer alan Siyonizm, Yahudilik ve İsrail kelimeleri dünyanın en ücra köşesinde kendi halinde yaşayan insanlar tarafından bile ezberlenmiştir. Fakat özellikle 70 yıldan beri İsrail ve Yahudilik, dünyanın gizli veya açık, dolaylı veya dolaysız bir numaralı gündem maddesi olmuştur. Nerede bir savaş, kriz, sıkıntı vuku bulsa orada bir Yahudi parmağı olagelmiştir. Çünkü Yahudilik beynelmileldir ve beynelmilel plânda hedeflere sahiptir.
İşte Siyonizm, Yahudiliğin bu beynelmilel hedeflerini ifade eden bir ideolojinin adı olarak boy göstermiştir.
Siyonizm, asırlar boyunca hâkimi olduğumuz Orta-Doğu’yu, daima birinci derecede ilgi sahası olarak görmüş ve bu yolda siyâsî, iktisadî, askerî ve kültürel olarak Türk Milleti aleyhine devamlı olarak fitne ve fesat kazanını kaynatarak devlet ve milletimizin zayıf düşmesinde ve imparatorluğumuzun çöküşünde önemli bir rol oynamıştır.
Günümüzde ise özellikle iktisâdi ve kültürel sahada devam eden siyonist oyunlar Millî Kültür ve iktisadîyatımıza zarar vermektedir. Dünya genelinde estirilen özgürlük, liberalleşme, küreselleşme rüzgârı ile temel değerlerimiz ağır yaralar almakta ve millî ekonomimize, özelleştirme adına büyük zararlar verilmektedir. Bu bakımdan siyonist ideoloji ile mücadeleye, milletin her kesimi her zeminde ve her seviyede hazır olmalıdır.
Bizim Siyonizm’e karşı taraf olmamız, gerçeklik ve objektiflikten ayrıldığımız manasına gelmez. Bu hususta okurlarımızın da bizimle aynı fikri paylaşacağından eminiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kültür Kitaplığı 156 Parisin Tarihi'

  Yazar : Yvan Combeau

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Kültür Kitaplığı 156 Parisin Tarihi - Yvan Combeau Fransız başkentinin tarihini konu alan bir anlatı herhangi bir...
  Devamı...
 • 'Karanlık Kıta'

  Yazar : Mark Mazower

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Karanlık Kıta - Mark Mazower Birinci Dünya Savaşının sonunda yaşlı imparatorluklar yok olurken kalıntılarından daha...
  Devamı...
 • 'Gürcü Ve Moğol İlşkisi'

  Yazar : Ömer Subaşı

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Gürcü Moğol İlşkisi - Ömer Subaşı 13. yüzyılın başlarında Moğollar ile savaşmaktan ziyade iran Coğrafyası''nda sürekli...
  Devamı...
 • 'Devrim Planı'

  Yazar : Srdja Popovic

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Yaklaşırken Uzaklaşmak - Srdja Popovic Diktatörleri Devirmek ya da Sadece Du¨nyayı Değiştirmek için Şiddetsiz Teknikler Dünyayı...
  Devamı...
 • 'Fransız Devrimi'

  Yazar : Georges Lefebvre

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Fransız Devrimi - Georges Lefebvre Fransız Devrimi üzerine yazılmış en kapsamlı kaynak kitap artık Türkçede. 20. yüzyılın...
  Devamı...
 • 'Fransız Devrimi (Ciltli)'

  Yazar : Georges Lefebvre

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Fransız Devrimi - Georges Lefebvre Fransız Devrimi üzerine yazılmış en kapsamlı kaynak kitap artık Türkçede. 20. yüzyılın...
  Devamı...
 • 'Doğu’Nun Kapısı: Venedik'

  Yazar : Maria Pia Pedani

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Doğu’nun Kapısı: Venedik - Maria Pia Pedani Batı ile Doğu ve Hıristiyanlık ile İslam arasındaki buluşmanın merkezi,...
  Devamı...
 • 'Dünyanın Durumu 2015'

  Yazar : Worldwatch Enstitüsü

  Tür : Dünya Ülkeleri


  Dünyanın Durumu 2015 - Worldwatch Enstitüsü Kirlilik, su kıtlığı, ısınan bir dünya… Çevre tahribatını anladığımızı...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963