scorecardresearch.com Dağılan Yugoslavya Sonrası Kosova Ve Makedonya Türkleri ve Tüm Dünya Ülkeleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dağılan Yugoslavya Sonrası Kosova Ve Makedonya Türkleri

Dağılan Yugoslavya Sonrası Kosova Ve Makedonya Türkleri

Yazar : Bilgin Çelik

Sayfa Sayısı : 180

Yayınevi : YENİDEN ANADOLU VE RUMELİ MÜDAFAA-İ HUKUK YAYINLARI

Tür : Dünya Ülkeleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu çalışma yaklaşık 15 yıldır güncelliğini koruyan Yugoslavya''nın dağılma sürecini ve bu gelişmenin Kosova ve Makedonya''da yaşayan Türkler üzerinde yarattığı etkileri değerlendirmeyi amaçlamaktadır.
Yazar, özellikle çeşitli dönemlerde Türkiye''ye yapılan göçler, basın-yayın etkinlikleriyle Türk kimliğini ayakta tutma savaşımları ve Yugoslavya''nın dağılmasından sonra Kosova ve Makedonya Türklerinin bölgede yükselen milliyetçilik akımları arasında sıkışıp kalmalarını, karşılaştıkları sorunları, yaşadıkları sıkıntıları ortaya koymaktadır.
Yazar, Balkanlara yönelik AB politikasının bölgeyi önce küçük ulus-devletlere ayırmayı ve daha sonra kendi sistemi içine dahil etmeyi amaçladığını, Karadağ''ın ve Kosova''nın bağımsızlıklarını ilan etmeleri konusundaki yaklaşımları bu politikanın açık bir göstergesi olduğunu ortaya koymaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963