scorecardresearch.com Yazılar - Masallar, Kehanetler, Nükteler ve Diğerleri ve Tüm Dünya Klasikleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yazılar - Masallar, Kehanetler, Nükteler ve Diğerleri

Yazılar - Masallar, Kehanetler, Nükteler ve Diğerleri

Yazar : Leonardo Da Vinci

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Tür : Dünya Klasikleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Leonardo da Vinci (1452-1519) Yazılar – Masallar, Kehanetler, Nükteler ve diğerleri, dünya tarihinin büyük dehalarından, çok yönlü Rönesans adamı Da Vinci’nin doğrudan bilimsel araştırmaları ya da görsel sanatlarla ilgili yazıları dışındaki bütün metinlerini bir araya getiriyor. İlk baskısı 1952’de yapılan Yazılar, Da Vinci’nin bizzat kaleme aldığı, yaklaşık yedi yüz sayfalık iki elyazması 1967 yılında Madrid Ulusal Kütüphanesi’nde bulununca, genişletilmiş yeni baskısıyla okurla buluşur. Madrid elyazmalarında Da Vinci resim ve mekanik ilgisini bir yana bırakır ve farklı alanlarda düşüncelerini kaleme alır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'İnsanlar Arasında'

  Yazar : Maksim Gorki

  Tür : Dünya Klasikleri


  İnsanlar Arasında - Maksim Gorki Gorki’nin bu eseri, yazarın Çocukluğum, İnsanlar Arasında ve Benim Üniversitelerim’den...
  Devamı...
 • 'Kaderci Jacques ve Efendisi (Karton Kapak)'

  Yazar : Denis Diderot

  Tür : Dünya Klasikleri


  Kaderci Jacques ve Efendisi (Karton Kapak) - Denis Diderot Denis Diderot (1713-1784): Aydınlanma döneminin en...
  Devamı...
 • 'Kaderci Jacques ve Efendisi (Ciltli)'

  Yazar : Denis Diderot

  Tür : Dünya Klasikleri


  Kaderci Jacques ve Efendisi (Ciltli) - Denis Diderot Denis Diderot (1713-1784): Aydınlanma döneminin en önemli...
  Devamı...
 • 'Ermiş'

  Yazar : Halil Cibran

  Tür : Dünya Klasikleri


  Ermiş - Halil Cibran “İnsan için tüm amaçlarını susuzluktan çatlamış dudaklara ve tüm yaşamı bir çeşmeye dönüştüren...
  Devamı...
 • 'Ölüler Evinden Anılar'

  Yazar : Dostoyevski

  Tür : Dünya Klasikleri


  Ölüler Evinden Anılar - Dostoyevski Dostoyevski''nin ölüm cezası Çar tarafından son anda bağışlanmış ve hafifletilerek...
  Devamı...
 • 'Diriliş'

  Yazar : Lev Nikolayeviç Tolstoy

  Tür : Dünya Klasikleri


  Diriliş - Lev Nikolayeviç Tolstoy Diriliş Murat Belge’nin dizi yayın yönetmenliğinde, Ergn Altay çevirisi, G....
  Devamı...
 • 'Tolstoy Seti'

  Yazar : Tolstoy

  Tür : Dünya Klasikleri


  Tolstoy Seti - Tolstoy DİN NEDİR DİRİLİŞ HACI MURAT HAYAT ÜZERİNE DÜŞÜNCELER İNSAN NE İLE YAŞAR...
  Devamı...
 • 'Dostoyevski Seti'

  Yazar : Dostoyevski

  Tür : Dünya Klasikleri


  Dostoyevski Seti - Dostoyevski BEYAZ GECELER Güzel bir geceydi. İnsanın, yalnız gençken tanıyıp yaşayabileceği bir gece......
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963