scorecardresearch.com Meb Tavsiyeli Kitaplar Seti (6. 7. Ve 8. Sınıflar İçin) (16 Kitap) ve Tüm Dünya Klasikleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meb Tavsiyeli Kitaplar Seti (6. 7. Ve 8. Sınıflar İçin) (16 Kitap)

Meb Tavsiyeli Kitaplar Seti (6. 7. Ve 8. Sınıflar İçin) (16 Kitap)

Sayfa Sayısı : 2778

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Dünya Klasikleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ALTIN IŞIK (6,7,8.SINIF) ZİYA GÖKALP
BENİM KÜÇÜK DOSTLARIM (6,7,8.SINIF) HALİDE NUSRET ZORLUTUNA
BİLLUR KÖŞK HİKÂYELERİ (6,7,8.SINIF) ANONİM
DEDE KORKUT HİKAYELER (6,7,8.SINIF) SADIK YALSIZUÇANLAR
DEĞİRMENİMDEN MEKTUPLAR(6,7,8.SINIF) ALPHONSE DAUDET
FALAKA (6,7,8.SINIF) AHMED RASİM
İNSAN NE İLE YAŞAR? (6,7,8.SINIF) TOLSTOY
KARAGÖZ İLE HACİVAT (6,7,8.SINIF) ANONİM
MEMLEKET ŞİİRLERİ ANTOLOJİ (6,7,8. SINIF) DERLEME
MESNEVİ'DEN HİKÂYELER (6,7,8.SINIF) MEVLANA
SEÇME HİKAYELER (6,7,8.SINIF) ANTON ÇEHOV
SEKSEN GÜNDE DÜNYA TURU (6,7,8.SINIF) JULES VERNE
TİRYAKİ SÖZLERİ (6,7,8.SINIF) CENAB ŞAHABETTİN
ÜÇ SİLAHŞÖRLER (6,7,8. SINIF) ALEXANDRE DUMAS
VATAN YAHUT SİLİSTRE (6,7,8.SINIF) NAMIK KEMAL
YALNIZ EFE (6,7,8.SINIF) ÖMER SEYFETTİN

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963