scorecardresearch.com Kendinizle Barışmak ve Tüm Doğu Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kendinizle Barışmak

Kendinizle Barışmak

Yazar : DALAI LAMA

Yayınevi : KLAN YAYINLARI

Tür : Doğu Felsefesi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Temel Budist öğreti, sevginin ve içgörünün, tıpkı bir kuşun iki kanadı gibi, aydınlanmaya ulaştırmak için bir arada çalıştıklarını söylemektedir. Kutsal Dalai Lama’ya göre, hepimiz anlamlı ve mutlu bir yaşam yaratabilmek için gerekli donanıma ve yeteneğe sahibiz; ancak bunu başarabilmek için ilk olarak kendimizle barışmalı ve kendi içimizdeki gerçek bilginin farkına varmalıyız. En büyük Budist önder ve Nobel Barış Ödülü sahibi Dalai Lama, Kendinizle Barışmak adlı bu eserinde bizlere, kendimizle ilgili yanılgıları fark edip bunlardan nasıl kurtulacağımızı ve hem kendimizi hem de tüm dünyayı daha gerçekçi ve sevgi dolu bir bakış açısıyla nasıl kucaklayacağımızı anlatmaktadır.

Adım adım tasarlanmış egzersizler, oyucunun bilincine yerleşmiş hatalı kanıları, düşünceleri ve bakış açılarını yavaş yavaş ortadan kaldırmasını ve hem dünyayı hem de kendisini gerçekte olduğu haliyle görmesini sağlamaktadır.
“Bir insan olmak kendi başına bir mucizedir ve yapılacak en akıllıca şey bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. Hepimizin özde aynı şeyi istediğimizi aklımızdan çıkarmadan diğerlerinin mutsuzluğu ile yaratılan bir mutluluğu aramamayı öğrenmemiz gerekir.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963