scorecardresearch.com Gündelik Hayatın Tao’su ve Tüm Doğu Felsefesi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gündelik Hayatın Tao’su

Gündelik Hayatın Tao’su

Yazar : Derek Lın

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Doğu Felsefesi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


GÜNDELİK HAYATIN TAO’SU
Doğu felsefesi uzmanı ve Tao ustası olan Derek Lin zamana direnen Çin spritüel düşünce sistemini yirmi birinci yüzyıla taşımaktadır. “Tao’nun çağlar boyunca bozulmadan varlığını sürdürmesinin tek bir basit nedeni vardır.” Derek Lin bunu kitabında şöyle açıklamaktadır: “O işlemektedir. Tao ilkeleri gündelik hayata uygulandığı zaman son derece etkindir. Felsefe bir bütün olarak huzur verici, enerji dolu olmasının yanı sıra pratik faydalı ve yaşama yön veren bir niteliğe sahiptir.” Lin, öykü ve kısa dharma konuşmalarının güçlü anlatımını kullanarak Tao sırlarını aydınlatmakta ve bu sırların içinde bulunan bilgeliği okuyuculara aktarmaktadır. Kitaptaki öğretileri uygulayan okuyucular bunun etkilerini kısa süre içinde kendi yaşantılarında hissetmeye başlayacaklardır. Kitap aracılığı ile zorluklarla mücadele etmede daha az çaba ile daha iyi sonuçlar alacaklar, hayatın tüm alanlarında çoğalmış bir güç ve açıklık yaşayacaklardır.
Bu Tao Denen Şey de Ne? Tao’nun Gerçek Değeri Nedir?
Ânı Yaşamak: Şimdiki Zamanın Farkında Olmak Küçük Şeylerden Mutlu Olmak
Kaderinizin Sorumluluğunu Üstlenmek
Büyük Ruhsal Yolculuk İçin Tao’nun Evrensel Senfonisini Dinlemek
Başımıza Kötü Bir Şey Geldiğinde Ne Yapabiliriz? Hayatın İniş Çıkışlarını Sükûnetle Yorumlamak
Olumsuz Kişilerle Başa Çıkmanın En İyi Yolu Nedir?
Enerjimizi İçsel Güç Oluşturmaya Yönlendirmek Gerçek ve Kalıcı Sonuçlar Elde Etmek
Bizi Gücendirmiş Olan Kişileri Nasıl Bağışlarız? Sevdiklerimizin Kıymetini Biliyor muyuz?
Bir Meselenin Her İki Yanını da Görebilmek Hayattaki Değişimlerle Yüzleşmek ve Onları Yönetebilmek
Niçin Kendimizi Sürekli Başkalarıyla Kıyaslarız?
Hayatı Bir Şenlik Gibi Yaşamak Sevgi ve Dostluk Hazinesinin Kilidini Açmak
Dostlar Egoyla Başa Çıkmakta Birbirlerine Nasıl Yardımcı Olurlar?
Başkalarını Nasıl Değerli ve Sevgili Kaynaklarımız Olarak Görebiliriz?
Maddi Şeyler Keyif Almamıza Nasıl Köstek Olur?
Varlığımızın Özü Nedir? Her Şeyin Hiçbir Şeyden Geldiğini Nasıl Söyleyebiliriz?
Yaratılış ve Yok Oluş: Bunlar Nasıl Aynı Madalyonun iki yüzü olabilir?
Ölüme Nasıl Bakmalıyız? Cennet ve Cehennem: Öbür Dünyayla İlgili Gerçek

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963