scorecardresearch.com Ultrametabolizma ve Tüm Diyet Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ultrametabolizma

Ultrametabolizma

Yazar : Dr. Mark Hyman

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Diyet

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bedeninizde Saklı Duran Yağ Yakma DNA’nızı Uyandırın!
UltraMetabolizma kendi özel genetik kodlarınıza uygun olarak kilo vermenizi sağlayan 8 haftalık bir programdır. Hepimizin bedeni farklı olduğu için yağ yakan DNA’mızı uyandırmak için hepimizin az-çok farklı gıdalara ve uygulamalara ihtiyacı vardır.
Dr. Mark Hyman bu kitabında UltraMetabolizma Programını kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirmenize yardımcı oluyor. Mönüler, tarifler, alışveriş listeleri kadar besin destekleri, akıllı egzersiz ve yaşam tarzı önerileri içeren bu programı izleyerek sağlıklı bir metabolizmaya kavuşabilirsiniz.
Yazar Dr. Mark Hyman’ı New York Times’ın çok satanlar listesine giren Ultraprevention: The Six Week Plan that will Make You Healthy for Life (Ultrakoruma: Hayat Boyu Sizi Sağlıklı Kılacak Altı Haftalık Plan) kitabından hatırlayanlar olacaktır. Kendisi geleneksel tıp ile alternatif sağaltma yöntemlerini birleştiren bir uzman. UltraMetabolizma’nın bir diyet kitabı değil, bedeninizi kullanma kılavuzu olduğunu belirtiyor. Dr. Hyman, ABD İlaç ve Gıda Dairesi’nin beslenme piramidine de karşı. O Harvard Tıp Okulu mensubu, yeryüzünün en ünlü halk sağlığı uzmanlarından Prof. Dr. Walter Willet’in (Yetişkinler İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu–Ye, İç ve Sağlıklı Ol) piramidine sahip çıkıyor.
Kitap 3 kısımdan oluşuyor. Birinci kısımda kilo almaya yol açan 7 iddia çürütülüyor. İkinci kısımda bedeninizi anlamanıza ve araştırmanıza yarayacak bilgiler 7 anahtar adı altında sunuluyor. Ve sonra da kendi UltraMetabolizma programınızı oluşturmanıza yardımcı olacak ayrıntılı bilgilerin, yemek tarifleriyle alış veriş listelerinin yer aldığı Program önerileri kısmı geliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963