scorecardresearch.com Kalp Diyeti ve Tüm Diyet Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kalp Diyeti

Kalp Diyeti

Yazar : DAVID O'HARE

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : Diyet

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


%96 başarısızlık oranına sahip bir meslek var mı? Paranızı, batma riski %96 olan bir bankaya yatırır mısınız? Bozulma ihtimali %96 olan bir arabayı satın alır mısınız? Çocuğunuzu başarısızlık oranı %96 olan bir eğitim kurumuna gönderir misiniz? Kırk uçuştan otuz dokuzunda uçağı düşen bir havayolu şirketiyle uçar mısınız?
HAYIR HAYIR HAYIR!!!
Şimdi sıkı durun! Diyet uygulayan kişilerin %96’sı rejimden sonraki altı ay içinde eski kilolarını geri alıyor ve sıklıkla eski kilonun da üstüne çıkıyorlar.
Bu oranı ben uydurmadım, bu sonuçlar dünyaca ünlü obezite uzmanı Prof. Stunkard tarafından açıklandı ve bilimsel araştırmalarla doğrulandı.
Yine de, beslenme ve diyet uzmanlarının bekleme salonları hiç boş kalmıyor, zayıflama merkezlerinin randevu defterlerinde boş sayfa yok, mucize ürünler peynir ekmek gibi satılıyor, her yıl birçok diyet kitabı yayınlanıyor ve mucize rejimler peş peşe sunulmaya devam ediyor. Bu arada ben de boş durmuyorum ve bekleme salonum hep dolu.
30 yıllık bir doktorluk deneyimim var. Beslenme ve diyetetik uzmanıyım. Sizi aldattığımı mı düşünüyorsunuz? Bense tam tersini iddia ediyorum: Önerdiğim rejimlerin ve diğer tedavilerin %96’lık başarısızlık oranının ürkütücülüğünden haberdar olmadığımı mı sanıyorsunuz? Hayır. Dünyada, başarısızlıkta ilk sırayı alan bir meslek dalının mensubu olmaktan memnuniyet duyduğumu sakın düşünmeyin? Asla!
Peki ne yapacağız?
Bunu öğrenmek için şimdi hemen kitabıma bekliyorum…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963