scorecardresearch.com Damdan Düşen Sağlıklı Zayıflama Diyet ve Tüm Diyet Kitapları Radikal Kitap'ta!
Damdan Düşen Sağlıklı Zayıflama Diyet

Damdan Düşen Sağlıklı Zayıflama Diyet

Yazar : Ökkeş Geçer

Sayfa Sayısı : 100

Yayınevi : ELİT KİTAPLAR

Tür : Diyet

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Ökkeşle çocukluk arkadaşıyız. Karına sığmayan yerinde duramayan Ökkeş''i 2000 yılında gördüğümde şaşırdım. Kilosu 112''ye çıkmış devamlı hastalıklardan şikayet eden bir kişi haline gelmişti. Panikleri ve endişeleri için benden yeşil reçeteli ilaçlar istiyordu. Yalnız başına bir odada kalamıyor, uykudan kabusla uyanıyordu. Çarpıntısına, kalbindeki ritm bozukluğuna kafayı takmıştı. Tansiyonu aniden fırlıyodu. Zamanının önemli bir kısmını tahliller yaptırmakla ve doktorlara gitmekle harcıyordu.

  İşte bu sıkıntılı tablodan Ökkeş, ilaç ve tedaviyle değil de diyet yaparak kurtuldu. Kilosu 72 kg''a kadar düştü ve yıllardır 75 kg civarında geliyor. Tekrar o eski haline gelmişti. Canlı, neşeli, enerjik ve delikanlı gibiydi. Anksiyetesi (yersiz endişesi) ve paniklerinden eser kalmamıştı, sağlık doluydu.

  Kendisinden tecrübelerini yazmasını stedim. Damdan düşmş biri olarak damdan düşenlere yardımcı olabilirdi.

  Ökkeş Geçer yazıda anlttığı gibi tıp uzmanı değil. Ancak beslenme, diyet, zayıflama konuslarında o kadar bilgi sahibi ve inceliklere hakim ki, doktor olarak şaşırdım. Tereddüt ettiğiniz hallede doktorunuza, konunun uzmanlarına başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
  - Doç. Dr. Sefa Saygılı
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963