scorecardresearch.com Zamanı Olmayanlar İçin Budizm ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zamanı Olmayanlar İçin Budizm

Zamanı Olmayanlar İçin Budizm

Yazar : DAVID MICHIE

Sayfa Sayısı : 233

Yayınevi : ALTEO YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

"Her zaman şunu aktarmaya çalıştım" diyor yazar, "Diğer insanlar ile ilişkilerimizde, bir Budist''in Dharma''ya, bir Hıristiyan''ın İncil''e, bir Musevi''nin Tevrat''a ve bir Müslüman''ın Kuran''a göre davranışları kamerayla kaydedilseydi, günün sonunda kimin hangi dinin mensubu olduğunu ve hangi kitaba göre davrandığını ayırt edemezdiniz." Dinler arası çatışmaların anlamsız yere had safhaya çıktığı 21. yüzyılda, Budizm insanlığa alternatif bir yol gösteriyor. Kitlesel inanışların farklı şekillerde yorumlanarak yanlışlara götürebilecek olma ihtimalini sıfırlayarak kişiye "Sen ne isen, her şey odur" diyor. Yazar David Michie''nin, kişisel tecrübelerini kaleme alarak, yaşadığı devrimsel bakış açısı değişikliğini paylaştığı kitap, dünyada ve Türkiye''de son dönemin değişen ve farklılaşan ''inanç'' kavramını tekrar gündeme getirecek. Son dönemin en ilgi çeken dinlerinden Budizm üzerine verdiği kısa ve özlü bilgilerle, dikkatleri bir kez daha bu kadim bilgelik üzerine toplayacak olan çalışma, gerçek bir yaşam el kitabı. Kavram anlamında ''zaman''ı olmayanlar kadar, basit ve süratli anlatımıyla, süre anlamı ile ''zamanı'' olmayanları da hedefleyen kitap, konunun tüm meraklılarının ilgisini çekecek. Hatta yeni meraklılar oluşturacak. Bu kitapta; - Zamanını kalıcı görünen şeylerle meşgul olmaya programlarken, bunların gerçeklikte geçici olduğunu hatırlayanlar var. - Hem kalıcı sürekliliğin içinde duran, hem de durmadan var olan değişime katılanlar var. - Birlik var, birliğin olduğu yerde ayrılık var. - Her şeyin geçmişle gelecek arasında kendini yineleyip durduğu, zaman dışılık var. - Zamanı olmayanlar için ''Budizm'' var.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963