scorecardresearch.com Yüksek İslam Ahlakı ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yüksek İslam Ahlakı

Yüksek İslam Ahlakı

Yazar : Ömer Nasuhi Bilmen

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük İslam âlimi Ömer Nasuhi Bilmen ilmi, mütevazı yaşamı ve samimiyetiyle herkesin sevgi ve saygısını kazanmış, dinî konularda güven kaynağı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Beşinci Diyanet İşleri Başkanlığını da yapan Bilmen’in ilmî otoritesi herkes tarafından kabul edilmektedir.
Yüksek İslam Ahlâkı sadeleştirilmiş dili ile anlaşılması kolay, herkesin istifade edebileceği bir el kitabı niteliğindedir.
“İslam bir ahlâk, fazilet ve hikmet dinidir. Öyle ki Peygamber Efendimiz “Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır” buyurmuştur. Büyük İslam alimi Ömer Nasuhi Bilmen, gerek ilmi ve ahlaki otoritesi, gerekse samimi dindarlığı ve tevazuu ile dini konularda güven kaynağıdır.
Ehl-i sünnet mezhebinin şahsında tam bir liyakatle temsil ettiği için yaşarken de vefatından sonra da herkesin sevgi ve saygısını kazanmıştır.
“Yüksek İslam Ahlakı” onun şahsında temsil ettiği ahlakî değerlerin kaleme dökülmüş bir özeti gibidir. Bir el kitabı niteliğinde olan bu eser, ahlakın kaynağının İslam olduğu, aklın ve vicdanın vahiyden beslenmeden ahlakî değer üretmeyeceği, dinsiz ahlâkın mümkün olmadığ tezi üzerine bina edilir. Batılı ahlakçıkarın görüşlerine de yer veren Bilmen, “ahlâk” kavramını nazari, ameli, ferdi, içtimai, ailevi bütün yönleriyle ele alır.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963