scorecardresearch.com Ve Tanrı Kek Yaptı ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ve Tanrı Kek Yaptı

Ve Tanrı Kek Yaptı

Yazar : Müjgar Göknel

Sayfa Sayısı : 294

Yayınevi : ELİPS YAYINCILIK

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Kitabın daha fer''î ve toplumumuzu ilgilendiren en büyük yararı da kanaatimce ve inşallah: özellikle yanlış anlaşılan ve yorumlanan, bu sebeple de İnsan Hakları ve Hukuk Devleti Öğretisi''nin kavranması ve uygulanmasına zarar veren laiklik anlayışı yerine, doğru bir laiklik anlayışının yerleşmesine yardımı açısından olacaktır. Bunun için de yazara ne mutlu!"
  - Prof. Dr. Hüseyin Hâtemi

  "Müjgan Göknel''i okuyarak, araştırarak ''başka dünyalar''a açılmanın keyfine varmış bir yazar olarak görüyorum.
  Kitabı okuduğumda Göknel''in üzerine gittiği dünyanın terminolojisine hâkim olması ve o terminolojiyi kendine özgü kılmadaki başarısını takdir ettim.

  Tezlerine gelince...

  Her ne kadar ''tartışmalı'' tezler ileri sürse de bu tezlere kayıtsız kalınamayacağını düşünüyorum".
  - Ahmet Hakan Coşkun

  "Bu kitabın ''narin'' yazarı, ''sevgi'' dolu satırlarla meramını anlatmaya çalışıyor.

  Eserin adı belki ilk nazarda yadırganıyor.

  Ne var ki, Yüce Allah''a ''sığınma'' adına karalanan satırlar, çoğu kez insanı sarmalıyor.

  Müjgan Göknel, gerçekten de bir gönül ve umut yolculuğuna ''inançla'' çıkıyor ve okurlarını sürükleme çabasını güdüyor.
  - Kenan Akın

  "Tırtıl öldü diye üzülmek niye? Çünkü ondan yeni bir kelebek doğacaktır." diye anlamlı bir söz vardır.

  Göknel''in bu eseri, bir kelebek kadar renkli, ahenkli, narin ve zarif açılımları sergiliyor. Kavramların derinliğinde, Kur''an''ın gerçekleri teker teker parıldıyor. ''Tek bir gerçek vardır, gerçeğin dışında kalan her şey sapıklıktır.'' Kur''an hükmü, bu eserle bir kez daha beliriyor. Müjgan Göknel''in bu çalışması, içinde bulunduğumuz sosyal ve kültürel bunalımdan bir çıkış müjdesini de beraberinde getiriyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963