scorecardresearch.com Varoluş ve Ötesi Sorulara Cevap Ararken ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Varoluş ve Ötesi Sorulara Cevap Ararken

Varoluş ve Ötesi Sorulara Cevap Ararken

Yazar : Osman Ersu Belikırık

Sayfa Sayısı : 96

Yayınevi : KAKNÜS YAYINLARI

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitap, varoluşu felsefe ve kozmoloji gibi bilim dallarının ötesinde ele alarak bilimsellik iddiasındaki Materyalist Teori ile bunun karşısında yer alan Yaratılış Teorisi arasında süregelen gelenekselleşmiş ideolojik tartışmalardan uzak durmaya gayret gösteriyor ve meseleyi farklı bir bakış açısıyla ele alıyor.


Kur’an ile ilgili çeşitli sorulara Kur’an’ın kendisinden hareketle cevaplar sunan kitap, Kur’an’ın Allah tarafından gönderildiğini gösteren deliller üzerinde duruyor. Kitapta ayrıca doğa bilimleri ağırlıklı olmak üzere bilimsel gelişmelere asırlar öncesinden işaret eden Kur’an’daki bazı ayetlerden örnekler veriliyor.


Varoluş ve inanç konularının işlendiği, evrende her şeyin bilinçli ve planlı olarak yönetildiği üzerinde durulan bu çalışma, insanların doğruları bulma çabalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.


Üç bölümden oluşan kitabın son bölümünde inanç ve din terminolojisinde oldukça önemli bir yer tutan bazı kavramlara açıklık getiriliyor. Kitap değişik yaş ve kültürden herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir üslup ve içerikle kaleme alındı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963