scorecardresearch.com Tespih - Parmak Uçlarındaki Huzur ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tespih - Parmak Uçlarındaki Huzur

Tespih - Parmak Uçlarındaki Huzur

Yazar : Deniz Gürsoy

Sayfa Sayısı : 143

Yayınevi : OĞLAK YAYINCILIK

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Aradan kırk,elli yıl geçmiştir.Şimdi,onları tutan eller toprağa karıştı.Hatta o necefler dağılmış,kehrübarlar yanmış ve mercanlar parçalanmıştır.Fakat hala daha onları birer birer şekilleriyle,renkleriyle,kokularıyla,ellerime yayılmış vücutlarıyla o kadar canlı duyuyorum ki,kalbime baksanız onların gölgesini orada görürsünüz sanıyorum.Ve hala daha herbirinin doksandokuz tanesine karışmış o neş''eler,ümitler ve duaları o kadar canlı hatırlıyorum ki,hayatın hakikati karşısında duyduğum öfkeyle,kırılmış kalbimin üstüne boynumu bükerek : Yaa?..diyorum,demek duaların kerameti güllerin kokusundan daha fazla devam etmiyormuş.Bu tesbihlerden bir tanesine bir dua sinmiş ve faniliği bir müddet içinde tedavi edecek olanı yokmuydu?Bunların hiçbiri ciddi değil,bunların hepside bir hayal miydi?..
Abdülhak Şinasi Hisar
Deniz Gürsoy,''hayallerle''yüklü tespihlerimizin,Hinduizm,Budizm,İslamiyet ve Hristiyanlık''taki dini amaçlı kullanımlarını inceliyor.Ayrıca pek çoğumuzun gündelik hayatının vazgeçilmez bir parçası olan tespihi her yönüyle,tarihten,eebiyattan örneklerle anlatıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963