scorecardresearch.com Tanrı'nın Yeryüzündeki Halifesi / Kur'an-ı Kerim'e Göre ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı'nın Yeryüzündeki Halifesi / Kur'an-ı Kerim'e Göre

Tanrı'nın Yeryüzündeki Halifesi / Kur'an-ı Kerim'e Göre

Yazar : Turgut Ceyran

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : SINIR ÖTESİ YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bildiğimizi zannettiğimiz bazı şeyleri yeniden gözden geçirmenin zamanı geldi...

  Kur''an-ı Kerim hakkında bildiğimiz her şey acaba doğru mu? Yoksa bize anlatılan Kur''an yorumları bildiğimiz gibi değil mi? Bir zamanlar Sufizm''in Tasavvufi çalışmalarındaki Kur''an yorumları niçin günümüzde insanlara öğretilmiyor? Bu kitabı okuduktan sonra hayata bakışınız değişecek. Gözünüzün önünde duran gerçekleri nasıl olup da göremediğinize çok şaşıracaksınız.

 • İsrafil Sûr''u üfleyecek ve kıyamet kopacak mı? Yoksa Sûr''a zaten üflendi mi?

 • Hayır nedir? Şer nedir? Günah ve Sevap ne anlama gelir?

 • İnsan Tanrı''nın halifesiyse (Tanrı''nın bilgisini içinde taşıyan) ulaşacağı hedef nedir?

 • Cennet ve Cehennem insanın ulaşacağı son nokta mıdır? Cennete Sırat Köprüsü''nden geçerek mi gideceğiz. Kur''an Sırat Köprüsü''nden bahsediyor mu?

 • Ölüm nedir? Öldükten sonra nereye gidiyoruz?

 • Ölüm son mudur? Yoksa insan tekrar tekrar doğar mı?

 • Kur''an Tekrardoğuş''u nasıl anlatıyor?

 • Kader nedir? Bizi nasıl etkiler? Önceden belirlenmiş bir kederi mi yaşıyoruz? İrademizi nereye kadar kullanabiliyoruz?

 • Melek Nedir? Şeytan Nedir? Bunlar gerçekten var mı? Varsa nerede yaşarlar?

 • Dua''nın gerçek anlamı nedir? Dualarımız nasıl gerçekleşir?

  Dünya''daki tüm dinlerin temel amacı, bu ve bunlara benzer soruları cevaplamak olmuştur. Bu kitap, Kur''an''ın bu konulara bakışını ortaya koymaktadır. Ancak bu bakış, bu güne kadar alışageldiğiniz klasik bakıştan biraz farklı olacaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963