scorecardresearch.com Son Üç Peygamber ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Üç Peygamber

Son Üç Peygamber

Yazar : Ergun Candan

Sayfa Sayısı : 331

Yayınevi : SINIR ÖTESİ YAYINLARI

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dünya''''nın en gizemli yörelerinden biri kuşkusuz ki, Orta Asya''''dır. Bir zamanlar bu yörede yaşananlar, tarihin en gizli kalmış bölümlerini oluşturur. Türkler içinde her şey burada başlamıştı.
Dünya''''nın en gizemli yörelerinden biri kuşkusuz ki, Orta Asya''''dır. Bir zamanlar bu yörede yaşananlar, tarihin en gizli kalmış bölümlerini oluşturur. Türkler içinde her şey burada başlamıştı. Orta Asya Gök Tanrı Dini ve Atalar Kültürü, Türk Mitolojisi''''ndeki Gökyüzü''''nden inen ışıklar ve Kurt''''tan Türeyiş efsaneleri''''nin perde arkası.. Tanrı Dağları, Ergenekon, Demir Çağı ve Tufan.. Şamanizm''''de ruh, ölüm ve ölüm ötesi yaşam... Şaman rahiplerin gizli ayinleri... Sırlarla dolu gizemli Anadolu.. Nemrut Dağı''''ndan Kafkasya''''ya uzanan gizli yeraltı tünelleri Hitit, Mitra, Diyonisoz Kültürleri, Müslümanlık''''tan önce namaz kılan, hacca giden Harranlı Sabiiler, Türkler nasıl müslüman oldu? Türkler''''in şamanizm''''i terketme nedenleri, Türkler''''in islamiyet''''e geçişindeki sufilerin rolü. Tasavvuf Felsefesi''''nin Anadolu müslümanlığı''''nın oluşumundaki etkileri. Melametilik, Ahilik, Mevlevilik, Bektaşilik, Mesnevi içine gizlenen Batıni bilgiler, Yunus Emre''''den Bilge Nasraddin Hoca''''ya halk insiyasyonu...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963