scorecardresearch.com Son Söz; Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Söz; Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam

Son Söz; Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam

Yazar : İbrahim Urfi Munisoğlu

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : YALIN YAYINCILIK

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanlar manevî hayatın başlıca desteği olan din duygusunun etkisi altındadır. Bu duygunun gerçek niteliği ve özü, muhtelif dinlerdeki inanç esaslarına göre değişik istikametlere yönelmektedir. Din kavramındaki bu ayrıntıların nedenlerini irdeleyip açıklığa kavuşturmak üzere çeşitli din kurallarını, inanç esaslarını bir arada özetleyen bu eser, hacminin küçüklüğüne rağmen özellikle semâvî (ilâhî) dinlerin iç yapısını ve niteliklerini her yönden ele alarak çok merak edilen birtakım dinî ve felsefî problemleri toplu bir halde okuyucuya en iyi, en güzel ve en müessir bir şekilde sunabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu küçük kitabın hazırlanmasında Eski ve Yeni Ahid metinlerine, Kurân âyetlerine ve birinci derecede yerli ve yabancı kaynaklara dayanılmıştır. Bu suretle meydana gelen eser Mûsevîlik, Hıristiyanlık ve Müslümanlığın inanç esaslarını, ibadet, amel ve fazilet ilkeleriyle İslâmiyetin özelliklerini, dinler arasındaki yerini, hayata ve medeniyete getirdiği yenilikleri kısaca tarafsız ve objektif bir görüşle açıklamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963