scorecardresearch.com Sizi İslam’a Davet Ediyorum ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sizi İslam’a Davet Ediyorum

Sizi İslam’a Davet Ediyorum

Yazar : Muzaffer Andaç

Sayfa Sayısı : 118

Yayınevi : İSİM YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


2006 yılında Papa Ratzinger, Bizans İmparatoru II. Manuel’in, “Hz. Muhammed yeni hiçbir şey getirmemiş, sadece insanlık dışı işler yapmıştır” sözlerini tekrarlayarak adeta İslâm dinini hedef almıştır. Ne yazık ki Papa’nın bu sözlerine İslam dünyasından, özellikle ülkemizden etkili bir cevap verilmemiştir.
Prof. Andaç, bu kitapta Papa’ya tamamen ilmi ve Alman filozoflarının ağzından cevap vermiş, Papa’ya yanıldığını İncil ve Kur’ân ayetleriyle açıklamıştır. Hem Prof. Andaç’a yazdığı mektupta hem de Türkiye’ye gelerek özür dileyen Papa, suçladığı İslâm dininin mabetlerini de ziyaret etmiştir. Papa, Prof. Andaç’a yazdığı mektupta kendisine teşekkür ediyor ve en önemlisi bütün insanlığa Prof. Andaç’ın dua etmesini istiyor, Prof. Andaç’ı cesaretlendirdiğini ifade ediyor.
Prof. Andaç, Papa’ya yaptığı talihsiz açıklamasından dolayı en etkili cevabı verdiği gibi, Papa Ratzinger’i İslâm dinini kabul etmeye de davet etmiştir.
Bütün İslâm Âlemi Prof. Andaç’a teşekkür borçludur. Prof. Andaç’ın bu değerli eserinde, Papa’ya verilen bu tarihi cevaptan başka, Almanya başta olmak üzere bütün Avrupa’da Hıristiyanlıktan tamamen kopan ve Prof. Andaç sayesinde İslam’ı tanıyanların ışıklanan yüzlerini görmekteyiz. Bu değerli bilim adımına binlerce teşekkür eder, sağlıkla nice yeni eserler yazmasını dileriz.


Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kalelioğlu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963