scorecardresearch.com O'nu Nasıl Sevdiler ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
O'nu Nasıl Sevdiler

O'nu Nasıl Sevdiler

Yazar : Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : NUN YAYINCILIK

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


O herkesin sevgilisi idi. Sevgi insaniydi. Gerçek sevginin, adanmisligin essiz örnekleriyle doluydu. Iste birkaç örnek sizlere… BEN KIMSEYI O’NA TERCIH ETMEM Zeyd bin Harise “Hayir ey Allah’in Resûlü! Ben gitmeyecegim. Vallahi hiçbir kimseyi sana tercih etmem. Senin yaninda Ebediyen kalmaya devam edecegim.” HZ. HAMZA AVDAN DÖNÜNCE “Sen Muhammed’e vurursun ha! Küfredersin ha. Bilesin ki ben onun dinindenim. Sehadet ederim ki Muhammed Allah’in Peygamberidir. Allah’ dan vahiy almaktadir.” YARIN SEVGILILERE KAVUSMA GÜNÜ Hz. Bilal ölüm yatagindadir. “Selam sevinç. Ne güzel bir gün. Yarin dostlarima, sevdiklerime kavusacagim. Muhammed’e (sav) ve dostlarina.” O SEVMISTI YA! Hz. Ömer Kâbe’yi tavaf ederken Hacer-i Esved’in hizasina gelir ve durur “Vallahi sen bir tassin. Zararda veremezsin fayda da veremezsin. Ben seni Hz. Peygamberin öptügünü görmeseydim elbette seni öpmezdim.”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963