scorecardresearch.com Nefesler ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nefesler

Nefesler

Yazar : Ganiyy-i Muhtefî

Sayfa Sayısı : 238

Yayınevi : KAKNÜS YAYINLARI

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu eser Ganiyy-i Muhtefi mahlaslı bir zatın, 1998 yılında Çağrışım Yayınları tarafından basılan Nefesler‘inin ikinci baskısıdır. Nefesler‘in son bölümünü oluşturan “Merâtib-i Tevhid Risâlesi“nin Necmeddin Şahinler tarafından yapılan yorum çalışması Ganiyy-i Muhtefi‘nin Merâtib-i Tevhid Risâlesi başlığı altında Temmuz 2001‘de Kaknüs Yayınları‘nda Furkan Kitaplığı‘nın 33. Kitabı olarak yayınlandıktan sonra pek çok kişi Ganiyy-i Muhtefi‘nin bu yoruma kaynak olan Nefesler başlıklı eserini nereden bulacaklarını hem yayınevimizden hem de Necmeddin Şahinler‘den sordular.


Necmeddin Şahinler, söz konusu eserinin önsözünde, 1999 yılında, Beşiktaş/İstanbul‘daki Seyran Kitapevi‘nde bu kitaba rastlamış olan bir dostunun kendisine hediye etmiş olduğu Nefesler‘den ne kadar etkilenmiş olduğunu anlatmaktadır. Nefesler‘in ilk baskısında belirtilmiş olan „isteme adresi“ne baş vurulduğu zaman Çağrışım Yayınları‘nın bu adresi terk etmiş olduğu anlaşılmıştır. Tanıdık ve dostların ortak çabalarıyla bu yayınlarla ilgili bir kimseyle nihayet temas sağlanabilmiş ve kendisine Necmeddin Şahinler‘in söz konusu eserinden sonra Nefesler‘e büyük bir ilgi doğmuş olduğu ve, piyasada bulunmayan bu eserin kendileri tarafından ikinci bir baskısının yapılıp yapılamayacağı ve eğer yapılamayacaksa Kaknüs Yayınevi‘nin bu ikinci baskıyı gerçekleştirmeye talib olduğu ifade edilmiştir.


Müellifin kimliğinin gizli kalması şartı altında Nefesler‘in ikinci baskısının Kaknüs Yayınevi tarafından yapılmasında bir sakınca bulunmadığının ve herhangi bir te‘lif hakkının dahi söz konusu olmadığının beyanı üzerine yayınevimiz Tasavvuf edebiyatına önemli bir katkısı olacağına inandığı bu eseri okurlarına sunabilmekten dolayı mutludur.


Habîbullâh-ı Ekrem‘e

O‘na verilen Kevser‘e

Ve bu Kutlu Sülâle‘ye

İlelebed Girenler‘e


Aşk-u niyâzla, hörmetle

Ve de sonsuz muhabbetle

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963