scorecardresearch.com Minberden Kalplere ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Minberden Kalplere

Minberden Kalplere

Yazar : Hüseyin Saraç

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : Nesil Yayınları

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Ülkemizde 75 bini aşkın camide her cuma vaaz verilmekte, insanlar dini ve sosyal bilgilerle bilgilenmektedir. Şüphesiz ki bu durum, cehaleti oldukça giderici ve değerlendirilmesi gereken önemli bir fırsattır. Bunun yanında birçok sohbet alanında dini içerikli konuşmalar yapılmakta, zaman zaman da din adına yanlış görüşler dile getirilmektedir. Dinin temel kaynağı Kur`an-ı Kerim olmakla beraber, diğer ilimler de onu anlatan yardımcı birer kaynaktır. Elinizdeki kitap, çok düşünülüp az ifade edilen yukarıdaki görüş süzgecinden süzülerek kaleme alınan bir eserdir. Değişik mahfillerde Kur`ani gerçekleri anlatırken diğer bilimlerin de yardımıyla desteklenen konuşmaların yazılı halleridir. Böylece camilerimizde, diğer hitap edilmesi gereken her bir yerde, dinin bir görüşünü anlatmak isteyen hoca efendiler ve Müslüman aydınlar, bu metinlerden yararlanabileceklerdir. Bu kitapta duyguların yanında bilgiye de yer verilmeye çalışılmış, sırf kuru bilgi değil, verilmesi gereken mesajlar duygularla desteklenmiştir. Duygu ve bilgi paralelliği beraberce işlenmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963