scorecardresearch.com Mevlana’dan Altın Öğütler (Cep Boy) ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mevlana’dan Altın Öğütler (Cep Boy)

Mevlana’dan Altın Öğütler (Cep Boy)

Yazar : Ziya Elitez

Sayfa Sayısı : 300

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İlahi aşkı ruhunda bütünleştirmiş, ariflerin arifi ünlü Türk sûfisi Mevlana''nın her dönemde her insana rehberlik eden sözlerinden ve öğretilerinden bir seçki yapmak oldukça zor; ama, Ziya Elitez''in bu deneysel çalışması bir zaman sonra başucu kitabınız olacak. Her aşk ve iman sahibi insanın Mevlana''dan her zaman öğrenecek bir şeyi vardır. O, gönüllerde parlayan bir ışıktır.
"Hz. Mevlana''yı günümüz insanın tanımasında önemli bir katkı sağlayacağına inandığını Mevlana''dan Altın Öğütler kitabının yazarı Sayın Ziya Elitez''i bu çalışma-sından dolayı tebrik eder, kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere başarılar dilerim."
Abdüssettar Yarar
Konya İl Kültür ve Turizm Eski Müdürü

"Türk-İslam mutasavvıfı ve şairi Mevlana Celaleddin-i Rumi''yi andığımız Mevlana haftası münasebetiyle hazırladığınız Mevlana''dan Altın Öğütler adlı kitap için teşekkür ederim."
Mehmet Ali Şahin
TBMM Başkanı

"Felsefesi ile bütün dünyaya sevgiyi, hoşgörüyü, iyiliği ve güzelliği yansıtmış ve yol göstermiş Türk-İslam mutasavvıfı ve şairi Mevlana Celaleddin Rumi''yi andığımız Mevlana haftası dolayısıyla hazırlamış olduğunuz, Mevlana''dan Altın Öğütler adlı kitap için teşekkür ederim."
Recep Tayyip Erdoğan
Başbakan

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963