scorecardresearch.com MEVLANA - İNSANLIĞA, SEVGİYE VE BARIŞA ADANMIŞ BİR HAYAT ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
MEVLANA - İNSANLIĞA, SEVGİYE VE BARIŞA ADANMIŞ BİR HAYAT

MEVLANA - İNSANLIĞA, SEVGİYE VE BARIŞA ADANMIŞ BİR HAYAT

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : KAR YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Evrensel barışın simgesi büyük düşünür mevlana''yı anlamak; sevgiyi, barışı, insanlığı anlamaktır!

  Eğer kalıcılık istiyorsan dünyayı; zenginlik istiyorsan, ahireti bırak.

  Kendi ruhunda yolculuk yapmak istiyenlerin...
  Kendini bilmek ve tanımak isteyenlerin rehberi.
  Yüzlerce yıldır, her türlü karanlığı aydınlatan ışık...
  Her şeyi terk et; öyle gel bize...

  Her kim fakirlik dünyasına girmek istiyorsa, önce dünyanın dörtte birini terk etsin; her kim fakirliğin sırrını anlamak ve orada dolaşmak istiyorsa, dünyanın yarısını terk etsin; her kim Hz. Muhammed''e yaraşır fakirliği isterse, bütün dünyayı tekmeleyip bıraksın. Her kim Hz. Muhammed''in olgunluk derecesine ulaşmak isterse, dünya ve ahireti terk etsin ki sonunda Allah''a ulaşabilsin ve halis bir kul gibi Allah için, Allah''tan başka şeyleri terk etsin. İşte o zaman dünya, onların içinde ne varsa, böyle halis ve muhlis bir kula feda olur.

  Eğer kalıcılık istiyorsan dünyayı;
  Zenginlik istiyorsan, ahireti bırak.
  Eğer Allah''ı istiyorsan dünyayı da,
  Ahireti de, bütün her şeyi bırak;
  Öyle gel bize.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963