scorecardresearch.com Medeniyetlerde Kadın Ve Evlilik Hz.Peygamber’in Aile Hayatı ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medeniyetlerde Kadın Ve Evlilik Hz.Peygamber’in Aile Hayatı

Medeniyetlerde Kadın Ve Evlilik Hz.Peygamber’in Aile Hayatı

Yazar : Nusret Karabiber

Sayfa Sayısı : 285

Yayınevi : ÖZGÜ YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kimliğini ve benliğini kaybeden bir kadının, kendi çocuklarına ve topluma sunabileceği neyi kalmıştır ki? Özentilerle ahlakî yapısı dejenere olmuş, hayata ilişkin beklenti ve algıları inanç değerlerine yabancılaşmış bir kadından, içinde yaşadığı toplum ne umabilir? Varlığına sağlıklı bir amacın anlam kazandırmadığı kadınları ve bu kadınlar tarafından yetiştirilmiş çocukların oluşturduğu bir toplum...
İslâm, kadın ve erkeği eşit kabul etmekle birlikte, görev ve sorumluluk paylaşımında onları ayırmıştır. Erkek, ailesinin ihtiyaçlarını karşılarken kadın toplumun geleceği olan çocuklara ahlak ve karakter eğitim verir. Kadın evi sıcak bir yuvaya, bir eğitim merkezine dönüştürür. Kadın ve erkek karşılıklı hak ve sorumluluklara sahiptir.
Hz. Peygamber İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi''nden asırlar önce Veda Hutbesi''yle kadını yüceltmiş ve karşılıklı haklarını insanlığa hatırlatmıştır. "Sizin kadınlar üzerinde hakkınız olduğu gibi, kadınlarında sizin üzerinizde hakları vardır" diyerek onların haklarını gözetmeyi emretmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963