scorecardresearch.com Kuran’da Kim Kimdir? ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kuran’da Kim Kimdir?

Kuran’da Kim Kimdir?

Yazar : Abdülkadir Süphandağı, Hüseyin Kerim Ece

Sayfa Sayısı : 395

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Başta peygamberler olmak üzere, onların aile bireyleri, onlara karşı çıkanlar veya destek olanlar; peygamberlerin hitap ettikleri toplumlar, yaşadıkları yerler; doğru yolda olan din bağlıları veya sapkın din grupları; belli bir kavme ve yere mensup olanlar, melekler ve Kuran’ın övdüğü veya yerdiği diğer insanlar ve guruplar…

Kuranı Kerim’de bazıları hakkında oldukça geniş açıklamalar bulurken, bazılarına sadece işaret edildiğini gördüğümüz isimler, kelimeler, kavramlar hakkındaki açıklayıcı bilgiler, rahat ve akıcı bir üslupla bir araya getirildi. Hadisler ve güvenilir kaynaklarda verilen bilgilerle zenginleştirilerek ihtimamlı bir eserde yer aldı.

Kuranda Kim Kimdir? Hüseyin Kerim Ece ve Abdülkadir Sübhandağı’nın özverili ve titiz çalışmaları ile ortaya çıktı. Akademik dilden uzak, her kesimden okuyucunun rahat okuyabileceği bir üslupla hazırlandı.

Eserde, Kuranda zikredilen ve her biri farklı bir mesaj ve ders içeren kıssaların güvenilir kaynaklara dayandırılan anlatımları, Kuran’ın mesajına, verdiği şuura ve zihniyet inşasına dikkat çekilerek verilmekte. Ayetlerin satır aralarında okunan ilahî manâ ve hikmetler, hadislerde açıklanan ayrıntılar, tefsir kaynaklarındaki yorumlar çerçevesinde ele alınmaktadır.

Kuran, Hadis ve tefsir kaynakları ışığında alfabetik olarak tanıtılan her bir madde için, sonuna eklenen kaynaklar ele alınan konuda fikir vermekte. Kitabın sonunda yer alan bibliyografya ise daha geniş çalışmalar için okuyucunun istifadesine sunulmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963