scorecardresearch.com Kuran'da Hz. Peygamber ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kuran'da Hz. Peygamber

Kuran'da Hz. Peygamber

Yazar : Bayraktar Bayraklı

Sayfa Sayısı : 245

Yayınevi : BAYRAKLI YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bizler kötülüklerle yeterince mücadele veremeyiz, ama biz iyilikleri çoğaltır ve yayarsak, kötülüklerle iyilikler mücadele verecek ve onların alanını daraltıp yerine geçeceklerdir. Onun için, Yüce Allah Fussilet 34''îe kötülüğü ancak iyilikle giderebileceğini Hz. Peygamber''e öğretmekledir. Diğer taraftan Ra''d 22''de, "Kötülüğü güzellikle savarlar" özelliğini aklın gereği olarak görmektedir. Demek ki kötülüğe iviükle mukabele eimek Allah''ın emri ve aynı zamanda Peygamber''in uygulaması olmaktadır.
Günümüz dünyasının bu ilâhî kuralara ve peygamberi ahlâka ihtiyacı vardır. Kötülüklerin dumanı çok gür çıkıyor, etrafı sarıyor, beyinieti ve sosyal ahlâkı kirletiyor, gönülleri karartıyor ve nefisleri kaynatıyor. Çünkü insanlık iyiyi geliştirmek için çabo sarf etmiyor, ilâhî olan ne varsa ondan kaçıyor, vahyi tanımamaya çalışıyor, erdemlerin kanı dolduruyor. İyi, sevgi, merhamet, güzel, hak ve doğru aranır oluyor, "Neredesin ey sevgi, neredesin ey merhamet, neredesin ey iyilik, neredesiniz ey erdemler?" Feryadını basarak yaşlar akıtıyor.
Kötülükler tufan olmuş, bir Hz. Nuh gemisi gerekiyor. Artık insanlığın kurtuluşu Kur''ân gemisi ve onun kaptanı Hz. Muhamrned''e ihtiyacı her gün gittikçe artıyor. İnsanlık kötüyü tanrı haline getirmiş, onların bu tanrısı da kurban istiyor. "Neyi kurban isliyorsun?" Sorularına da, insanı ve erdemleri diye cevap veriyor. İyiyi besleyernezsek, ona gıda veremezsek ve onu geliştiremezsek geleceğimiz karanlık görünmektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963