scorecardresearch.com Kur’an ve Çağımız ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kur’an ve Çağımız

Kur’an ve Çağımız

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : PINAR YAYINCILIK

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eger Bati uygarliginin sürüklendigi akintiya kendimizi teslim edersek, Allah''in bize verdigi O''nun yeryüzündeki "halife"si olmak görevini yerine getirmeyecegimiz için gelecek nesillerimizi katlediyor olacagiz. Gözü kapali, ölüme dogru yapilan bu yansa Islami bir çözüm bulabilecek miyiz? Bize Kur''ân''da açiklanan "dogru yol"u (sirat-i müstakim) mevcut tarihi sartlar içerisinde izleyebilecek miyiz? Insanligin gelecegi ve hayatiyeti bu sorunun cevabina bagli Kur''ân, bizi düsünmeye ve çaba sarf etmeye sürekli olarak davet eder. Ulasilacak hedefi gösterir ve ulasma yolunun farkli çaglarda kesif imkânini bize sunar. ''Dünyanin dikkatini Islami bir çözüme ve gelecege çekmek, bilim, hikmet ve iman arasindaki birligi yeniden kuracak olan aklin tam kullaniminin, sirf ekonomik büyümeyi degil ayni zamanda insani gelisimi de hedefleyen yeni bir gelisim modelinin, evrensel topluluk (ümmet) kavraminin, milliyetçiligin insanlari parçalayip dagitan, bölen güçlerine karsi tekligin (Tevhid) zaferini ifade edecegi bir durumun ortaya çikisina katkida bulunacaktir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963