scorecardresearch.com KUR'AN SURELERİ NE SÖYLÜYOR? ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
KUR'AN SURELERİ NE SÖYLÜYOR?

KUR'AN SURELERİ NE SÖYLÜYOR?

Yazar : Davut Dağ

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed''in eliyle tüm insanlığa takdim edilen son ilahi emir ve yasaklar bütünü olan Kur''an; insan türünün yeryüzü halifeliği yolculuğunda, her iki vatanının (dünya-ahiret) selamet ve huzurunu temin ederek kulluk sınavında muvaffak olmuş şahısların oluşturduğu bir yaşamı şekillendirir.

Kur''an’ın hedefi, bu dünyayı ve yaşamı "Allah''ın Ülkesi" durumuna getirip insanlığın kurtuluşudur. Kur''an tamamen insanı hedef alır. Yani muhatabı insandır.

Elinizdeki bu kitap, Kuran’ı en iyi şekilde anlamak ve anlatmak üzere surelerin anlaşılır şekilde izahı üzerine kurulu bir kaynak değeri taşıyor. Her bir surenin Kur’an’daki sırası, nüzul sırası, ayet sayısı, indiği dönem ve fasılasını belirterek hangi konuların üzerinde durduğu, hangi amaçla indiği, ne gibi sorunlara açıklık getirdiği, hayatımızın hangi alanı için kural ve öneriler sunduğu açık, anlaşılır bir dille ve İslami kaynaklara dayanılarak açıklanmaktadır.

Kur’an surelerini kısa ve ana hatlarıyla tanıtan bu eser, anlamı sonsuz olan Kur’an’ı anlamaya yönelik yolculuğunuza ilk adımı atmanızı sağlayacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963