scorecardresearch.com Kur'an Okumaları 1 ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kur'an Okumaları 1

Kur'an Okumaları 1

Yazar : Metin Karabaşoğlu

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : Nesil Yayınları

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Âlemlerin Rabbinin Ezelî Kelamı olarak, bütün çağlara ve bütün insanlara seslenir Kur’ân. Her çağın ve her insanın, Kur’ân âyetlerinde hissesi vardır. Herşeyi ve herkesi yaratan Kadîr-i Zülcelâl, Kur’ân’ıyla hepimize, ama öncelikle bize konuşur. Kur’ân Okumaları, bu gerçekten hareket ediyor ve Kur’ân’ı ‘kalbimizin baharı’ kılabilmek için, ‘akleden kalbimizle’ kutlu bir yolculuğa bizi çağırıyor."
“Kur’ân Okumaları-1’i aldım; ve şu an şükrediyorum böylesi güzel bir kalemle tanıştığım için...”
“Yıl 2000 ve Metin Karabaşoğlu ile tanıştım. Kur’ân Oku- maları-1, ilk kitabım. Her bir sûreyle ilgili tefekkürleri öyle içime işlemiş ki, hepsini hatırlıyorum.”
“İnsanın içinin dola dola okuduğu ve hiç bırakmak istemediği; Kur’ân’ı anlayan bir insandan, Kur’ân’ı anlayabileceğiniz bir eser.”
“Bu kitabı okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Normalde Kur’ân okurken hiç dikkat etmediğim şeylere dikkatimi yöneltmemi sağladı. Meğer daha önce Kur’ân’ı sadece okuyor, düşünmüyormuşum. Bu kitap bana neleri yapmadığımı gösterdi. Kime verdiysem çok etkilendi. Bence kişiye Kelamullah’la bizzat muhatap olduğunu hatırlatan ender kitaplardan.”
“Kur’ân Okumaları serisi, Kur’ân’la tanışmak isteyen herkes için başucu kitabı olmalı.”
(Kur’ân Okumaları hakkında, kitapyurdu.com’daki okuyucu yorumlarından derlenmiştir.)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963