scorecardresearch.com KUR`AN OKUMALARI - 3 ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
KUR`AN OKUMALARI - 3

KUR`AN OKUMALARI - 3

Yazar : Metin Karabaşoğlu

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : Nesil Yayınları

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Âlemlerin Rabbi, zamanlar ve mekânlar üstü Ezelî Kelâmı Kur`ân-ı Hakîm ile, hangi zaman ve zeminde yaşıyor olursa olsun bütün insanlığa konuşur. Her insanın Kur`ân`ın aydınlığına ihtiyacı ve ona yürekten kulak verebilirse eğer Kur`ân`dan muhakkak bir nasibi vardır. Elinizdeki kitap, ilgiyle okunan Kur`ân Okumaları dizisinin üçüncü kitabı... Ve dizinin diğer kitapları gibi, bir ahir zaman mü`mininin yaşadığı zaman ve zeminde Kur`ân`dan iç dünyasına devşirdiği hikmetlerden bir demet içeriyor. Kur`ân Okumaları—üçüncü kitap, dizinin diğer kitapları gibi, Kur`ân`ı hayatın içinde okumanın yolu ve yordamı hakkında ipuçları sunuyor hepimiz için. Dahası, yazarın Kur`ân`a muhatabiyetinin Risale-i Nur`dan aldığı ders ve ilhamla şekillendiği dikkate alınırsa, Bediüzzaman`ın açtığı yolun zihinleri ve kalbleri Kur`ân`ı anlamaya nasıl hazırladığına dair bir örnek de sunuyor. Kur`ân`ı hayatın içinde okumak, hayatını Kur`ân`la anlamlandırmak isteyenler için...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963