scorecardresearch.com Kur´anı Kerim´in Şifresi ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kur´anı Kerim´in Şifresi

Kur´anı Kerim´in Şifresi

Yazar : Ömer Çelakıl

Sayfa Sayısı : 226

Yayınevi : DÜŞ YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Ömer Çelakıl''ın yüzbinlerce satan Kur''an-ı Kerim''in Şifresi adlı kitabında kendi çalışma notları ve derlemelerini ilk defa okuyacaksınız.

  Ömer Çelakıl''ın yeni çalışmalarını içeren ve farklı örneklerle yeniden düzenlenen ''Kur''an-ı Kerim''in Şifresi'' okurlarımız için tekrar hazırlandı. Kur''an-ı Kerim''i bilimsel yönleriyle ele alan bu kitap, yazarın ''Kur''an-ı Kerim''in Sırları'' adlı eserinden bölümler içermektedir. Ayrıca yazar, farklı Kur''an araştırmacılarının farklı dönemlerde yaptığı bilimsel incelemelere de kitabında yer veriyor. Kitapta;

  - Astronotların Ay''a ilk adım attığı yıl olan 1969 tarihine Kur''an işaret ediyor muydu?
  - İnsanlık tarihinin dönüm noktaları, önemli savaşlar, bilimsel icatlar Kur''an tarafından önceden haber veriliyor mu?
  - Henüz Amerika Kıtası keşfedilmemişken ve ancak modern teknoloji sayesinde tespit edilebilen yeryüzündeki denizlerin ve karaların matematiksel oranı yüzyıllar önce Kur''an''da yer alıyor muydu?
  - 1400 yıl önce indirilen Kur''an''da elementlerin atom numaraları ve isimleri yazıyor muydu?

  Sorularının yanıtları da yer alıyor...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963