scorecardresearch.com İslam ve Din Bilgisi ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
İslam ve Din Bilgisi

İslam ve Din Bilgisi

Yazar : Ertuğrul Doğuç

Sayfa Sayısı : 196

Yayınevi : OZAN YAYINCILIK

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her insan manev olarak dayanabrteceğ b„ nanç sistemine sahip olmak poziH
bilimle akılla çağdaş düşünce sistemleriyle içinden çıkamadığı meselelerin çözümünü bu inanç sisteminde bulmak ister. Bu duygu yapısı en ilkel insanda olduğu gibi en çağdaş insanda da vardır.
Resmi rakamlara göre halkımızın tamamına yakını Müslüman ancak Müslüma nım diyenlerin birçoğunun dini bilgileri yüzeysel ve kulaktan dolma. Bu bilgileri genellikle hocalardan vaizlerden radyodan TV''den yani başkalarından ''dinleyerek1 ediniyoruz. Kitap okuyan insanlarsa birçok şey okumasına rağmen Kuram pek okumuyor. Oysaki islam''ın temel kitabı Kuran''dır. Kuran''da her kültür seviyesinde insana hitabeden geniş bir konu yelpazesini kapsayan ayetler vardır. Günlük hayatımızı yaşarken hem kendimizi hem etrafımızı mutlu edebilmek için bize yol gösterecek birçok bilgiyi Kuran''da bulabiliriz. Yeter ki biraz dikkatli okuyalım ve üzerinde düşünelim.
Kuran''ı yegane kaynak kabul edip inanarak okumak ve faydalanmaya çalışmak çağdaş insanın din düşüncesini kavramasındaki en akılcı yoldur.
Yazar bu kitapta genel olarak islam''dan ve İslam''ın temel prensiplerinden bahsetmekle birlikte Kuran ayetlerinde sıkça geçen belli konularla ilgili bilgilere de yer vererek okuduklarınızın ışığında baskı altında kalmadan kendi düşüncelerinizin oluşmasına bir nebze de olsa yardımcı olabilmeyi hedefliyor...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963