scorecardresearch.com İniş Sırasına Göre Kuran (Ciltli) ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
İniş Sırasına Göre Kuran (Ciltli)

İniş Sırasına Göre Kuran (Ciltli)

Sayfa Sayısı : 625

Yayınevi : TURKSAD21 YAYINCILIK

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kur’an’ın;
(a) Genel bütünlüğüne,
(b) Resuller tarafından uygulama metotlarına,
(c) Akıl ve Bilim ile çelişmezliğine özen gösterilerek cümleler haline getirilmiştir.
Kur’an; isteyen her insanı ancak 23 yılda olgunlaştırarak inşa edebiliyor… Ortalama bir insan 16-17 yaşında kendi lisanında bir Kur’an veya Çevirisi ile tanışsa 23 yıl sonra 40 yaşında oluyor… Bu ise Kur’an’da bildirilen sorumlu tutulmaya başlandığımız yaştır. Bu Kitap bir toplumu (Hz. Peygamber’in zamanında Asr-ı Saadeti) bile 23 yılda olgunlaştırmış, eğitmiş, güzelleştirmiş bir kitaptır… Malumunuz üzere Kur’an’ın indirilişi 23 yılda tamamlanmıştır.
“Kur’an ve Çevirilerini siz anlayamazsınız” diyerek yüzyıllardır insanımızı Kur’an’dan uzaklaştırmaya çalışmışlardır... Oysa yalnız ALLAH’ı anlamaya çalışmak; onlarca, binlerce insanı anlamaya çalışmaktan çok daha kolaydır diye düşünüyorum. Kur’an’ın Türkçe Çevirisi’ni okumaya başladığınızda bunu siz de göreceksiniz…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963