scorecardresearch.com Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Diğer Peygamberlerde Bulunmayan 100 Özelliği ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Diğer Peygamberlerde Bulunmayan 100 Özelliği

Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Diğer Peygamberlerde Bulunmayan 100 Özelliği

Yazar : DR. HALİL İBRAHİM MOLLA HÂTIR

Sayfa Sayısı : 152

Yayınevi : SARI ÇİÇEK YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yaratılış ve ahlak itibariyle insanların en üstünü kabul edilen İslam Peygam-beri Hz. Muhammed (s.a.v.) her bakımdan öncüydü. İnsanların ihtiyaç duyduğu konularda kusursuz bir örnekti. “Peygamber size ne getirirse getirsin onu alın ve neyi de yasaklarsa ondan uzak durun.” sözü de bunun kanıtıdır. Bu kitap, Allâh Teâlâ tarafından Hz. Muhammed''in (s.a.v.) niçin bu kadar yüceltildiğini anlamamızı sağlayacak. Niçin bütün peygamberler içinde ayrıcalıklı bir konumda olduğunu gösterecek.
İnsanlar, diğer insanlarda bulunmamasını hesâba katarak orta derecede kemâl sıfatlarla vasfedilen bâzı kimselere bağlanıyorlarsa, sıradan insanlar bir tarafa, diğer bütün peygamberlerden farklılık gösteren bir peygambere nasıl bağlanmasınlar?
Bu kitapta peygamberimizin (s.a.v.) diğer peygamberlerde “hepsine salât ve selâm olsun” bulunmayan bazı özelliklerini zikredeceğim. Bunlar Müslümanın, peygamberine olan iman ve bağlılığını artıracak, Müslüman olmayanların ise inançlarını bir kere daha gözden geçirmesine sebep olacak.
Müslüman ona inanarak huzur bulur ve tatmin olur, ona yönelerek olgunlaşır, ona olan imanı ve özlemi bir kat daha artar.
Halil İbrâhim M. Hâtır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963