scorecardresearch.com Hristiyan İnancının Temelleri ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hristiyan İnancının Temelleri

Hristiyan İnancının Temelleri

Yazar : James Montgomery Boice

Sayfa Sayısı : 818

Yayınevi : GERÇEĞE DOĞRU KİTAPLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • JAMES BOICE, bu kitabında Hristiyan teolojisine ayrıntılı bir bakış sunmaktadır.Öğrenciler ve pastörler, Hristiyanlığın bütün önemli doktrinlerini kapsayan bu zengin kaynaktan yararlanacaklardır.Boice, bir pastör yüreği ve bilimsellikteki belirginlik kararlılığıyla, dikkatli bir biçimde Tanrısal doğa kavramını, O''nun özel ve genel vahyinin karakterini, insanın düşüşünü, bireyi ve Mesih''in hizmetini gözler önüne sermektedir. Sonra, Kutsal Ruh''un aklanma ve kutsallaştırma işini ele alarak devam eder.Kitap, kilise tarihi ve eskatologya''nın (son günlere ve sonrasına ait olayları konu edinen bilim) dikkatlice irdelenmesiyle son bulur.Bu kitabın, gelecek yıllar boyunca da önemli bir referans ve metin olarak, titiz ve fevkalade pratik mahiyette bir kaynak olarak kullanılacağını umuyoruz. "Kesin olarak birpastörün kitaplığında olması gereken, ve aynı zamanda iyi bir doktrinsel referans olan bir çalışmadır." Memnonite Brethren Herald "Ziyadesiyle tavsiye edilir." Dallas Theological Seminary "Hiç kimse, kavrayabildiğinin ötesinde olan ilahiyatla ilgili meseleleri, yeniden anlayabilmeye ihtiyaç göstermez." Journal of Psychology and Theology Böyle bir eserin Türkçe''ye kazandırılması son derece önemlidir.Hristiyanlık konusunda bilgi edinmek ve bu konuda araştırma yapmak isteyenler için faydalı bir kaynak. İsa Karataş Gerçeğe Doğru Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963